Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki

Źródło: http://www.thriftysue.com

Źródło: http://www.thriftysue.com

Czy zdarzyło Ci się czuć nieprzyjemny zapach z lodówki, mimo utrzymywania w niej porządku i czystości?  To dość często spotykane zjawisko, które może mieć różne przyczyny. Jedną z najczęściej spotykanych jest zepsute lub nieświeże jedzenie, które w takiej sytuacji należy natychmiast usunąć z lodówki. Inną przyczyną jest mieszanie się zapachów produktów znajdujących się w lodówce. Wędliny, sery, ryby oraz inne produkty  o intensywnym zapachu powinny być przechowywane w zamkniętych pojemnikach, natomiast warzywa i owoce w specjalnie do tego celu przeznaczonej dolnej komorze.  Często przyczyną nieprzyjemnej woni jest zalegająca w lodówce pleśń. W każdym przypadku konieczne jest dokładne  umycie wnętrza lodówki, najlepiej środkiem dezynfekującym oraz wysuszenie.

Aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w lodówce wypróbuj jeden z poniższych sposobów:

  1. Mielona kawa – na spodku rozsyp kilka łyżek mielonej kawy i umieść go we wnętrzu lodówki.
  2. Połówka jabłka – przekrój jabłko na pół i włóż do lodówki. Możesz również umieścić w niej skórki z jabłek, które w podobny sposób pochłoną zapach.
  3. Soda oczyszczona – możesz rozsypać ją na spodku lub umieścić w pojemniku. Środek ten doskonale pochłania zapachy.
  4. Sok z cytryny  – również sprawdza się jako „pochłaniacz” zapachów. Możesz też powbijać w cytrynę goździki i tak „udekorowaną” włożyć do lodówki.

Jeśli jednak przykry zapach utrzymuje się w lodówce przez dłuższy czas, warto skontaktować się z serwisem AGD, który sprawdzi, czy przyczyna nie tkwi w nieprawidłowym działaniu sprzętu lub w miejscach niedostępnych „gołym okiem” nie występuje pleśń.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 × = osiemnaście