Zdrowie i uroda

Zdrowotne właściwości jagody acai

Napisany przez easylife

Jagody acai znane są z zawartości bardzo dużej ilości witamin oraz składników mineralnych i przeciwutleniaczy (zawierają więcej przeciwutleniaczy niż uważane do tej pory za najbogatsze w przeciwutleniacze czerwone winogrona), które skutecznie opóźniają procesy starzenia i hamują rozwój komórek nowotworowych, dlatego warto wprowadzić je do swojego codziennego jadłospisu.

Acai – właściwości zdrowotne

Jagody acai do złudzenia przypominają amerykańską borówkę, smakiem zaś zbliżone są go smaku jagód lub… czekolady. Jak już wspomniano, za sprawą ogromnej ilości przeciwutleniaczy, pozwalają skutecznie hamować rozwój komórek nowotworowych. Zawierają także polifenole, które także charakteryzują się działaniem przeciwutleniającym. Dzięki tym właściwościom zostały one wprowadzone na listę ORAC, która zawiera spożywcze produkty o dużej zawartości naturalnych, roślinnych przeciwutleniaczy. Czy może istnieć lepsza rekomendacja?

Przyjrzyjmy się więc bliżej właściwościom tych niezwykle cennych owoców.

Acai a wspomaganie pracy serca

Jagody acai zawierają kwasy tłuszczowe, jak kwas oleinowy oraz linolowy, które przyczyniają się do obniżenia „złego” cholesterolu w organizmie, równocześnie podwyższając „dobry”. Z tego powodu owoce te stosowane są podczas profilaktyki przy miażdżycy oraz pozostałych chorób układu krwionośnego. Dzięki zawartości błonnika, blokują także wchłanianie złych tłuszczów do organizmu.

Acai na odchudzanie

Ze względu na dużą zawartość błonnika, jagody acai przyczyniają się do przyspieszenia procesów trawiennych oraz przemiany materii. Sprawiają, że przez długi czas odczuwamy poczucie sytości, dzięki czemu zmniejszamy ilość kalorii, które spożywamy, a także łatwiej nam je kontrolować. Jednak uwaga – jagody acai należą do owoców kalorycznych (sto gramów tych owoców to osiemdziesiąt kalorii), dlatego starajmy się nie przesadzić z ich spożywaniem.

Acai – skutki uoczne

Jedyne skutki uboczne, jakich możemy się spodziewać w przypadku spożycia jagód w nadmiernej ilości to problemy żołądkowo-jelitowe, jak gazy, czy biegunka. Innych niepożądanych objawów nie zaobserwowano.

Zostaw komentarz