Dom i wnętrze

Cegła – pomysł na wystrój wnętrz

Napisany przez easylife
Źródło:http://dwellinggawker.com

Źródło:http://dwellinggawker.com

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że wystrój naszego mieszkania najnormalniej nam się z nudził. W czasopismach designerskich oraz w sieci znajdziemy mnóstwo pomysłów na odświeżenie naszych wnętrz. Dziś proponujemy  nowy wygląd naszej domowej przestrzeni w iście starym stylu.

Klimatyczny kominek, cegła i drewniane meble to doskonały pomysł na wystrój salonu o sporej powierzchni. W przypadku pomieszczeń z dużymi oknami, a więc duża ilością światła dziennego warto pomyśleć nad wyborem klinkieru z czerwonej cegły,  z którą doskonale będą harmonizowały jasne, drewniane lub drewnopodobne meble o prostym kształcie.

 Ceglano-drewnianą przestrzeń ocieplimy za pomocą punktowego oświetlenia oraz odpowiednich dodatków. Może to być jasny lniany obrus, , stylowa porcelana, czy kwiaty o jasnych kolorach.

Cegła to również doskonały materiał, którym możemy urozmaicić elementy naszych pomieszczeń. wnętrze - cegłaCeglana półka na książki, czy murek oddzielający część pokoju od reszty nadadzą wnętrzu ciepły, domowy klimat.

Trendem w ostatnim czasie jest również stosowanie klinkieru z białej cegły, który nadaje wnętrzu nieco ekstrawagancji . Białe ceglane ściany świetnie komponują się ze szkłem, a więc  możemy zestawiać  je z kryształowym żyrandolem w stylu retro, okrągłym stolikiem ze szklanym blatem, ale również z ciemnymi, czarnymi i grafitowymi dodatkami w postaci skórzanej kanapy czy komody.

Jeśli chcemy pójść o krok dalej, możemy poeksperymentować z użyciem plastikowych dodatków, które, choć kojarzą się z kiczem, w  odpowiedniej dawce mogą nadać przestrzeni  nowoczesną świeżość.

2 komentarze

  • Biała cegła może wyglądać ciekawie. Szkoda, że fotki nie ma. Mi osobiście bardzo podobają się klimaty starych wnętrz, drewno, cegła, len 🙂

    • Zgadzam się. Sprawai, że wnętrze wydaje się takie czyste. Niestety w moim przypadku (czyt. młody labrador i 3-miesięczna córka) biel całkowicie odpada.

Zostaw komentarz