Trendy

Mieszkanie z aneksem kuchennym – plusy i minusy

Napisany przez easylife

Dzisiaj coraz więcej deweloperów realizuje mieszkania z aneksami kuchennymi. Można znaleźć je zarówno mniejszych kawalerkach, jak i również dużych apartamentach. Gdy wahasz się nad tym, czy zdecydować się na nieruchomość z aneksem czy z osobną kuchnią, zapraszamy do sprawdzenia ich plusów i minusów.

 

Nowoczesne salony najczęściej projektowane są wspólnie z aneksami kuchennymi. W większości nowych mieszkań można spotkać się z tego rodzaju aranżacją wnętrz, które coraz częściej stosowane są również w domach jednorodzinnych, dlatego też są one już powszechnie spotykane w nowych nieruchomościach.

Przede wszystkim aneksy kuchenne połączone z salonami tworzą większą, otwartą przestrzeń, co powoduje, że całe wnętrze wygląda na bardziej przestronne. W związku z tym to najlepsze rozwiązanie w małych mieszkaniach, w których wydzielenie dodatkowego pomieszczenia może spowodować, że będzie ono wyglądać jeszcze bardziej klaustrofobicznie. Także plusem aneksów jest zaoszczędzenie przestrzeni, którą można wykorzystać w inny sposób, na przykład pomiędzy częścią kuchenną a salonem wykonać jadalnię, która w przeciwnym przypadku nie zmieściłaby się w mieszkaniu. Ponadto aneks kuchenny może być lepiej doświetlony, co nierzadko jest problemem nawet w dużych mieszkaniach.

Oczywiście, są także minusy takiego rozwiązania. Nie każdy lubi wystawiać na widok swoją kuchnię, na której wysprzątanie nie mamy też często czasu. Minusem jest również hałas generowany przez AGD – lodówkę czy zmywarkę, a także łatwość przedostawania się kuchennych zapachów do innych pomieszczeń, ponieważ kuchni nie można wtedy po prostu zamknąć.

Zatem jeżeli interesują cię nowe mieszkania we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy w innych miastach, zawsze dobrze zastanów się nad tym, czy chcesz zrezygnować z aneksu kuchennego. W większości przypadków rozdzielenie kuchni i salonu nie niesie ze sobą tak dużych korzyści jak w przypadku aneksów kuchennych, w szczególności w mniejszych miejscowościach. Na oddzielne pomieszczenia zdecyduj się wobec tego tylko wtedy, gdy rzeczywiście chcesz je mieć.


Zostaw komentarz