Dom i wnętrze

Moda na minimalizm

minimalizm
Napisany przez easylife

minimalizmObecnie coraz więcej osób korzysta z porad specjalistów i projektantów wnętrz. Zależy nam na tym, aby nasze mieszkania były nie tylko ładne, ale również wygodne. Pamiętajmy, że  dobrze zaprojektowane wnętrza, zgodnie z naszymi gustami oraz przeznaczeniem pomieszczeń, będą nam służy przez wiele lat.

Doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i większych przestrzeni będzie wystrój w stylu minimalistycznym. Nadaje on elegancji oraz przestronności ,a  wnętrza są przy tym niezwykle funkcjonalne.  Do wnętrz takich pasują jasne, pastelowe odcienie ścian,  które  sprawią, że pokój będzie wyglądał świeżo i czysto. Dobór odpowiedniego umeblowania będzie wymagał od nas większego wysiłku, gdyż z uwagi na ich ograniczoną ilość będziemy musieli dokładnie zaplanować, co w nich będzie przechowywane. Meble powinny być proste, pozbawione detali. Przestrzeń możemy wzbogacić dodatkowym, wyraźnym kolorem fotela, pufy, wazonu czy regału. W ilości dodatkóminimalizmw i zdobień również zachowajmy umiar.

Równie ważny jest odpowiedni dobór materiałów. Świetnym rozwiązaniem elementy wyposażenia wykonane ze szkła, marmuru lub skóry.  Nie przesadzajmy jednak z ich różnorodnością. Decydujmy się raczej na dwa, maksymalnie trzy rodzaje materiałów, aby nie zaburzyć harmonii.

Minimalistyczne wnętrza są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, a ich dodatkowym atutem jest aura sprzyjająca relaksowi, wyciszeniu, ale również koncentracji.