Dom i wnętrze

Modna aranżacja przedpokoju

aranżacja przedpokoju
Napisany przez easylife

Przedpokój to zazwyczaj pomieszczenie niewielkie, które musi połączyć wiele funkcji. To tam bowiem wita się gości, przygotowuje do wyjścia oraz przechowuje wiele potrzebnych na co dzień rzeczy. Musi być więc on zarazem stylowy, jak i bardzo funkcjonalny. Jak osiągnąć taki właśnie efekt?

Stylowy przedpokój – jak go odpowiednio urządzić?

Niemal żaden przedpokój nie posiada okna, jest więc pomieszczeniem dość ciemnym, a zarazem niezbyt dużym. Warto więc pomalować go na jasne (białe lub pastelowe) kolory, które optycznie powiększą całe wnętrze. Bardzo ważne jest także wybranie dobrego oświetlenia. Wśród nowoczesnych trendów znajduje się to LED-owe, szczególnie punktowe (umieszczane na suficie, przy lustrze, a także przy meblach). Bardzo ważnym punktem przedpokoju jest pojemna szafa.

Wygodnym rozwiązaniem jest wybranie modelu, w którym można samodzielnie ułożyć układ półek – bo to pozwoli na dopasowanie mebla do potrzeb całej rodziny. Dobrze też kiedy szafa posiada drzwi przesuwne, bo pozwala to na oszczędność miejsca, daje dużą wygodę użytkowania, a zarazem wygląda bardzo nowocześnie i stylowo. Do kolorystyki szafy należy dobrać odpowiednią szafkę albo regał na buty. Tym, co może sprawdzić się w przedpokoju są również pudełka albo wiklinowe koszyki.

Można w nich bowiem przechowywać czapki, rękawiczki, ale także buty, które nie są potrzebne w danym sezonie. Tego rodzaju pojemniki można ustawić np. na szafie. Oczywiście w modnie urządzonym przedpokoju musi znaleźć się także przynajmniej jedno lustro. Oprócz swojej funkcji praktycznej, jest ono również w stanie rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń. Wśród elementów czysto funkcjonalnych wymienić można także niewielki wieszak z haczykami, która sprawdzi się do zawieszania okryć mokrych lub najczęściej noszonych.

Warto mieć na czym usiąść!

Wiadomo, że zakładanie niektórych butów wcale nie jest taką prostą sprawą. Zapinanie czy sznurowanie, może zająć trochę czasu i tak długie schylanie się lub kucanie wcale nie jest wygodne. Dlatego też w każdym przedpokoju sprawdzi się wygodne siedzisko. Jednak nie można zapominać o tym, że dobrze kiedy będzie ono także stylowe. Wśród ostatnich trendów znaleźć można dwa rodzaje siedzisk, które sprawdzą się w każdym przedpokoju. Są to:

1. Pufa skandynawska. Jest to mebel niewielki, zazwyczaj stojący na trzech lub czterech drewnianych nogach. Tego rodzaju pufa ma grube siedzisko obite tapicerką (o dowolnym wzorze) lub pokryte włóczką. Jej rozmiary pozwolą na wpasowanie jej do każdego przedpokoju.
2. Ławeczka tapicerowana. Idealna do trochę większego przedpokoju, może pomieścić nawet dwie osoby. Tak jak pufa, zazwyczaj stoi ona na drewnianych nogach, a tapicerka może występować w najróżniejszych kolorach.
Dobrze dobrane meble sprawią, że przedpokój będzie stylową, a zarazem bardzo funkcjonalną wizytówką każdego domu.

Zostaw komentarz