Zdrowie i uroda

Odrobaczanie dzieci – domowe sposoby

Napisany przez easylife

Robaki w układzie pokarmowym to problem, z którym można spotkać się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Pasożyty żyjące w naszym ciele zwykle nie dają o sobie znać, jednak gdy jest ich za dużo, mogą pojawić się objawy w postaci biegunek, gazów, skurczy brzucha, kaszlu, utraty apetytu czy nawet gorączki. Jeśli u twojego dziecka występują takie objawy, a nic nie wskazuje na inną przyczynę, prawdopodobnie są one spowodowane właśnie robakami. Sprawdź, jak się ich pozbyć domowymi sposobami.

Odrobaczanie dzieci – na co najczęściej cierpią maluchy?

Odrobaczanie dzieci i młodzieży wydaje się być konieczne zwłaszcza z uwagi na fakt, iż według najnowszych badań większość maluchów cierpi z uwagi na obecność w organizmie jakiegoś pasożyta. Okazuje się, że prawie 80-90% dzieci zmaga się z owsikami i prawie każde dziecko choruje na lambliozę. Z kolei 1-18% populacji zmaga się objawami, jakie wywołuje glista ludzka. Największym jednak w ostatnim czasie problemem w Polsce jest Bąblowica wielojamowa – alweokokoza, którą wywołuje pasożyt Echinococus multilocularis.Domowe sposoby na odrobaczanie dzieci

Nie trzeba od razu udawać się do apteki w celu zakupu drogich leków, ponieważ istnieją domowe sposoby na odrobaczanie dzieci. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych:

1. Pestki z dyni
Maluchom najlepiej podać zmiksowane mleko ryżowe z 15-30 g świeżo łuskanymi pestkami z dyni.Taki napój dziecko powinno wypić na czczo, a następnie może zjeść śniadanie. Po ok. 3 godzinach należy maluchowi podać 1-2 łyżeczki oleju rycynowego, który zadziała przeczyszczająco. W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

 

2. Sok na pasożyty z czosnku
10 główek czosnku należy pokroić, zmiażdżyć, a następnie zalać sokiem z kiszonych ogórków. Sok należy odstawić w chłodne, ciemne miejsce na 10 dni. Maluchom należy podawać ok. 5 ml soku na noc tuż przed snem. Taką kurację należy stosować nie dłużej niż miesiąc i powtarzać ją 2 razy do roku.

3. Olej kokosowy
Należy codziennie zjadać 6 łyżek oleju kokosowego z roztartym, jednym dużym ząbkiem czosnku oraz jedną dużą czerwoną cebulą do czasu ustąpienia objawów.

4. Olejek oregano
Olejek ma silne działanie przeciwpasożytnicze (podobnie jak suszone oregano). 2-3 krople olejku należy dodać do szklanki z wyciśniętym sokiem z cytryny. Taką miksturę należy pić 3 razy dziennie. Olejek z oregano można również zastąpić olejkiem goździkowym, który charakteryzuje się podobnym działaniem.Zostaw komentarz