Dom i wnętrze

Ogród – prywatna strefa relaksu

Napisany przez easylife

Ogród przy domu może stać się zewnętrznym pokojem. Odpowiednia aranżacja pozwala stworzyć przestrzeń sprzyjającą zabawie i wypoczynkowi.

Funkcjonalne strefy

Aby ogród odpowiadał naszym potrzebom i spełniał rozmaite funkcje, warto podzielić go na kilka stref. Jeśli przestrzeń na zewnątrz domu ma stać się jego przedłużeniem, warto przede wszystkim zadbać o strefę wypoczynku, przeznaczoną do spotkań towarzyskich czy też spokojnej samotnej lektury. Taki fragment ogrodu warto osłonić, aby zapewnić sobie prywatność i stworzyć atmosferę przytulności.

Jeśli w domu są maluchy, można wygospodarować miejsce na kącik zabaw. Powinien on być dobrze widoczny i urządzony z dala np. od schodów. W takim kąciku warto umieścić piaskownicę czy też zainstalować huśtawkę. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, można w niej ustawić popularną ostatnio trampolinę.

Być może dobrym pomysłem będzie również urządzenie malutkiego warzywnika lub ogródka ziołowego, aby cieszyć się świeżymi i aromatycznymi produktami.

Strefa relaksu

Aranżacja ogrodu koncentruje się najczęściej na miejscu przeznaczonym na relaks. Jest ono najbardziej reprezentacyjne, gromadzące całą rodzinę i służące podejmowaniu gości. Warto tę przestrzeń obsadzić dekoracyjnymi roślinami, kwitnącymi od wiosny do jesieni. Taki kącik dobrze jest osłonić np. pnączami. Można także zamontować pergolę lub lekką altankę, która stanowić będzie ochronę przed słońcem i deszczem.

Nieodzownym elementem takiej przestrzeni są meble ogrodowe. Oferta materiałów, z jakich są one wykonane jest spora. Do wyboru mamy meble ogrodowe drewniane, metalowe, rattanowe czy też plastikowe. Możemy zdecydować się na zestawy złożone ze stołów wraz z krzesłami lub komplety wypoczynkowe obejmujące sofy, fotele i stoliczki kawowe. Dodatkowym wyposażeniem mogą być leżaki i leżanki. Wybór mebli powinien odpowiadać stylowi, w jakim utrzymany jest ogród.

Do wyboru mamy meble ogrodowe metalowe, drewniane, rattanowe czy też plastikowe

Dobrym dopełnieniem będą różnego rodzaju dodatki, np donice i dekoracyjne oświetlenie. Umiejętna aranżacja ogrodu pozwoli stworzyć zaciszną strefę wypoczynku.

Zostaw komentarz