Zdrowie i uroda

Dieta pudełkowa – sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez większych wyrzeczeń

dieta pudełkowa
Napisany przez easylife

Zima to czas niezbyt sprzyjający utrzymaniu szczupłej sylwetki. Mniejsza ilość ruchu oraz bardziej kaloryczna dieta, w której częściej niż w lecie goszczą przetworzone produkty to zdecydowany wróg naszej wagi, z kolei ponura zimowa aura i krótkie dni nie ułatwiają nam zadania. Jak w takiej sytuacji zadbać o swoje ciało i uniknąć przyrostu tkanki tłuszczowej? Rozwiązaniem może być dieta pudełkowa.

Czym jest dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to sposób żywienia cieszący się rosnąca popularnością wśród osób, które na co dzień nie mają czasu lub motywacji do tego, aby komponować własne posiłki zgodnie z dietetycznymi wytycznymi. Wiele osób, mimo szczerych chęci, zwyczajnie nie jest w stanie podjąć wyzwania utrzymania określonej diety, co najczęściej jest wynikiem życia w ciągłym biegu i traktowania jedzenia jako sposobu na przetrwanie pomiędzy jednym napadem głodu a kolejnym. Jedzenie w pośpiechu byle czego, aby tylko dostarczyć sobie porcji energii, stołowanie się na mieście w fast foodach, aby nie tracić czasu na gotowanie w domu to największe grzechy, które niestety są częstą przyczyną nadprogramowych kilogramów. 

Dieta pudełkowa stanowi więc odpowiedź na potrzeby tych, którzy własnymi siłami nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednio zbilansowanej diety sprzyjającej utrzymaniu szczupłej sylwetki. Na czym właściwie ona polega? 

Dieta pudełkowa to nic innego, jak sposób żywienia, który dostarcza nam codzienną porcję zdrowych i pełnowartościowych posiłków zgodnie z ustaloną strategią dietetyczną. Innymi słowy, korzystając z takiego rozwiązania, otrzymujemy każdego dnia zestaw posiłków skomponowanych w oparciu o ustalone parametry dietetyczne takie jak kaloryczność oraz ilość poszczególnych składników odżywczych, które zostały opracowane przez dietetyka na podstawie szczegółowego wywiadu z nami. Dzięki temu mamy pewność, że nasza dieta nie tylko odpowiada potrzebom naszego organizmu, ale również sprzyja utrzymaniu lub redukcji wagi,w  zależności od tego, jaki jest nasz cel.

Dieta pudełkowa cieszy się największą popularnością w dużych miastach takich jak Warszawa, gdzie ten sposób żywienia wybierają nie tylko osoby, które chcą zredukować wagę, ale którym zależy na spożywaniu zdrowych i sprawdzonych produktów.

Zalety stosowania diety pudełkowej

Nasza codzienna dieta ma ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również na zdrowie. Nieodpowiednio skomponowany jadłospis może przyczynić się do rozwoju chorób takich jak cukrzyca, powodować spadek energii, zaburzenia koncentracji czy rozdrażnienie, a także sprzyjać otyłości.

Dieta pudełkowa to rozwiązanie dostępne dla każdego, komu zależy na utrzymaniu zdrowego trybu życia bez poświęcania czasu na przygotowywanie posiłków.

Oszczędność czasu jest bowiem jedną z największych zalet tego sposobu żywienia. Po ustaleniu z dietetykiem diety oraz określeniu swoich preferencji żywieniowych, firma oferująca catering dietetyczny przygotowuje dla na posiłki oraz dostarcza je pod wskazany adres.  Naszym jedynym zadaniem jest zatem trzymanie się diety poprzez spożywanie tylko tych posiłków, które zostały dla nas przygotowane.

Stosując dietę pudełkową mamy pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi pełnowartościowe, zdrowe składniki, co z kolei poprawia nasz metabolizm i tym samym sprzyja utracie wagi. 

Rosnące zainteresowanie usługą cateringu dietetycznego jest mocnym dowodem na to, że ten sposób żywienia doskonale trafia w potrzeby i oczekiwania klientów, którzy stawiają na odpowiednio zbilansowaną, ale przede wszystkim zdrową dietę.

Zostaw komentarz