Dom i wnętrze

Dodatki w stylu skandynawskim, które podkreślą charakter wnętrza

dodatki skandynawskie
Napisany przez easylife

Moda na styl skandynawski trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, by miało się to wkrótce zmienić. Nic dziwnego – wnętrza inspirowane mroźną północą urzekają prostotą i funkcjonalnością. Tylko z pozoru mogą wydawać się nudne i ponure – dzięki odpowiednio dobranym dodatkom zyskują wyjątkowo przytulny charakter. Podpowiadamy, jakie dodatki najlepiej wpisują się w skandynawski styl.

Miłe w dotyku tekstylia

Ważną rolę w aranżacji wnętrz skandynawskich odgrywają również tekstylia. Wśród nich królują zwłaszcza poduszki, koce i pledy, koniecznie wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów – lnu, wełny lub bawełny. Dobrze, jeśli dodatki te stanowią mocny akcent kolorystyczny kontrastujący z bielami, beżami i szarościami typowymi dla stylu wywodzącego się z północnych kranów kontynentu.

Miękkie siedziska

Pufa skandynawska o prostych, geometrycznych kształtach będzie doskonalą ozdobą każdego salonu, sypialni czy gabinetu. Mebel ten w idealny sposób łączy funkcję dekoracyjną z użytkową sprawiając jednocześnie, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przytulne. Drewniany puf z miękkim obiciem może spełniać zarówno rolę siedziska, stolika kawowego, a nawet leżanki.

 

pufa

Klimatyczne oświetlenie

Istotnym elementem dekoracyjnym w skandynawskich wnętrzach jest oświetlenie. W jasnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się lampy dające ciepłe, żółte lub pomarańczowe światło. Intymny klimat, sprzyjający relaksowi zapewniają zarówno wolnostojące lampki nocne, lampy ścienne, jak również i podłogowe, które ustawione obok skandynawskiej pufy i fotela, pozwolą nam stworzyć idealny kącik wypoczynkowy.

Klimatyczne akcesoria

We wnętrzu skandynawskim nie może zabraknąć także drobnych przedmiotów dekoracyjnych, takich jak ramki na zdjęcia, zegarki, figurki, świeczniki czy wazony, wykonanych z typowych dla tego stylu materiałów i w charakterystycznych kolorach. Stojące na regałach, komodach i stolikach dekoracje idealnie dopełnią minimalistyczny styl przestrzeni, zapewniając jej jednocześnie maksymalną naturalność.

Zostaw komentarz