Zdrowie i uroda

Jak pozbyć się cellulitu?

Napisany przez easylife

orange-peel-273151_1280Nad tym, jak usunąć cellulit głowią się najczęściej kobiety, ale problem ten może jak najbardziej dotyczyć również mężczyzn. Zimą mamy możliwość ukrycia go, ale wraz z nadejściem cieplejszych dni zrzucamy z siebie ubrania i cellulit staje się widoczny. Nieestetyczny wygląd potrafi przysporzyć paniom wielu kompleksów, które zaniżają ich pewność siebie. Jak usunąć cellulit, aby móc beztrosko oddać się plażowaniu?

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która charakteryzuje się nierówną i wybrzuszoną skóra. Zbita tkanka tłuszczowa przypomina wyglądem skórkę pomarańczy i występuje najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu, a nawet na ramionach. Najczęstsza przyczyną powstawania cellulitu jest nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na skutek nieprawidłowego mikrokrążenia. To z kolei wpływa niekorzystnie na przemianę materii w komórkach, które słabiej przyswajają tlen i nie mogą odpowiednio wchłonąć substancji odżywczych.

Następstwem tego jest zaleganie w organizmie toksyn i wody w tkankach.

Jak usunąć cellulit?

Aby pozbyć się cellulitu, należy przede wszystkim wprowadzić dobrze zbilansowaną dietę, bogatą w przeciwutleniacze, które oczyszczą organizm z nagromadzonych toksyn. Warto wspomóc się naparami ziołowymi, które usuną zatrzymaną w tkankach wodę, ale nie można też zapominać o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

Stosując herbatki moczopędne, należy regularnie uzupełniać utracone elektrolity. Dzięki temu nie tylko przyśpieszymy przemianę materii, ale również wspomożemy procesy detoksykacyjne. Produkty alkalizujące typu warzywa i owoce to podstawa w diecie, ale trzeba też pamiętać o nieprzetworzonych tłuszczach i dobrym jakościowo źródle białka.

Aby przyspieszyć proces redukowania zmian skórnych, należy też regularnie uprawiać ćwiczenia fizyczne. Wskazane są wszelkie formy ruchu ale najbardziej zaleca się jogging, interwały, orbitrek, skakankę, ćwiczenia na brzuch i dolne partie ciała czy też spinning. Po treningu najlepiej wskoczyć pod naprzemienny prysznic w celu zoptymalizowania mikrokrążenia.

Miejsca objęte cellulitem warto masować szorstką gąbką. Po takim zabiegu najlepiej wmasować w skórę kosmetyki przeznaczone dla osób borykających się z pomarańczową skórką, które są łatwo dostępne w każdej drogerii.

Zostaw komentarz