Zdrowie i uroda

Pielęgnacja twarzy zimą

Napisany przez easylife

krem na zimęWszyscy wiemy, że skórę musimy chronić przed zimnym wiatrem i niską temperaturą. Niestety często o tym zapominamy, lub wydaje nam się, że wystarczy raz dziennie posmarować twarz tłustym kremem.

Zimą na naszą skórę wpływają niekorzystne warunki atmosferyczne, jak wiatr i mróz, przebywamy w pomieszczeniach ogrzewanych, a potem wychodzimy na dwór, gdzie jest zimno , narażając skórę na nagłe zmiany temperatury. Dlatego cera, w tym okresie, wymaga szczególnej ochrony oraz dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Krem ochronny na zimę

Zasada doboru kremu jest taka sama przez cały rok. Zawsze decyduje typ skóry i jej problemy. Najlepiej używać sprawdzonego kremu, który jest dobrze tolerowany przez naszą skórę. Krem do twarzy najczęściej ma postać lekkich emulsji, które szybko się wchłaniają. Kremy za tłuste mogą powodować nadmierne zatykanie się porów skóry, co pogarsza jej swobodne oddychanie. Stwarza to idealne warunki do rozwoju bakterii. Zimą skóra potrzebuje zarówno nawilżenia, jak i natłuszczenia. Potrzebne są więc także krem nawilżający. Ważne są jego składniki aktywne oraz tak zwane podłoże: woda w oleju lub olej w wodzie. W okresie zimowym lepsze jest to drugie podłoże.

Nie zapominajmy o zasadzie nakładania kremu. Należy to zrobić przynajmniej pół godziny przed wyjściem z domu, gdyż kremy zawierają wodę, a ta musi mieć czas na wyparowanie.

W ekstremalnych warunkach, np. kiedy uprawiamy sporty zimowe albo długo przebywamy na powietrzu, możemy na codziennie stosowany krem, po jego wchłonięciu, nałożyć preparat półtłusty lub tłusty, będzie to dodatkowa pielęgnacja skóry.

Jeżeli w ciągu dnia przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, narażeni jesteśmy na zwiększoną utratę wody przez naskórek. Skóra jest wówczas przesuszona.

Warto po przyjściu do domu i zmyciu makijażu ponownie nałożyć krem nawilżający, a na krem na noc, najlepiej jeśli będzie regeneracyjny. Skóra pozbawiona nawilżenia szybko się łuszczy, staje się szara i pozbawiona blasku. Największe problemy zimą, mają osoby z pękającymi naczynkami. Powinny szczególnie starannie dbać o skórę.

Nie ograniczajmy spacerów na świeżym powietrzu. Żaden kosmetyk nie jest w stanie zastąpić tlenu. Zwracajmy za to uwagę na to, aby kremy, których używamy, zawierały filtry UV.

Oczyszczanie twarzy zimą

W tym okresie szczególnie warto używać do oczyszczania skóry bardzo łagodnych preparatów, które nie uszkadzają płaszcza wodnolipidowego. Cera sucha, najbardziej „lubi” mleczka do czyszczenia, zaś mieszana i tłusta – płynne preparaty (żele, emulsje). Stosujmy też tonik do twarzy.

Zostaw komentarz