Dom i wnętrze

Jak współpracować z architektem wnętrz?

Podczas przeprowadzki do nowego mieszkania jak najbardziej warto rozważyć skorzystanie z usług architekta wnętrz. Pomoże on bowiem zrealizować plany odnośnie wystroju pomieszczeń. Jak przygotować się do spotkania z specjalistą? Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy?

Pierwsze spotkanie z architektem

Architekt wnętrz ma za zadanie skonkretyzować przedstawione mu pomysły. Dlatego też warto wcześniej zapytać go o referencje i portfolio. Sprawa jest bowiem o wiele łatwiejsza kiedy projektant i klient ma podobny gust i oczekiwania. Warto też już na wstępie zastanowić się nad budżetem. Niestety kosztów urządzania wnętrz nie da się znormalizować, wiele zależy bowiem od specyfiki danego zlecenia. Określenie na starcie maksymalnej kwoty jaka może zostać przeznaczona na urządzenie mieszkania czy domu znacznie ułatwia sprawę. Można np. ustalić priorytety i wybrać rozwiązania odpowiednie do ustalonego budżetu. Mniej istotne kwestie można też odłożyć na przyszłość.

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że architekt wnętrz podczas wykonywania swoich obowiązków bierze pod uwagę wiele różnych czynników. Klient skupia się bardziej na warstwie estetycznej, a architekt zwraca uwagę również na proces koordynacji i nie tylko. Mieszkanie powinno być bowiem nie tylko estetyczne, ale i wygodne oraz funkcjonalne. Dlatego też trzeba zawsze pójść na jakieś kompromisy. Nie można jednak się bać pytać. Architekt też powinien dbać o to aby klient był zadowolony z jego działań. Dlatego też kluczem do sukcesu jest w tym przypadku odpowiednia komunikacja z projektantem.

 

O co zapytać architekta

Już na wstępie należy zapytać o czas realizacji prac, cenę usługi oraz o inne istotne kwestie. Dobry architekt wnętrz powinien brać pod uwagę pomysły klientów oraz ich styl życia czy potrzeby i upodobania. Wszystko po to aby efekt końcowy zadowolił klienta i jego rodzinę w 100%.

Zostaw komentarz