Dom i wnętrze

Mała kuchenka do małej kuchni – co wybrać?

Napisany przez easylife

LickW małej kuchni lub aneksie kuchennym liczy się każdy centymetr. Jeżeli zabierasz się za urządzanie takiej przestrzeni, możesz mieć spory problem z dobranie odpowiedniego AGD. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu kuchenki.

Zależnie od tego, czy chcesz zamówić meble na wymiar, czy też kupujesz gotowe produkty, dostępne w salonach meblowych, warto również wybrać odpowiednią kuchenkę, które dopełnią aranżacje całości – w pierwszym przypadku najlepiej zdecydować się na modele pod zabudowę, w drugim z kolei częściej kupujemy kuchenki wolnostojące, ale warto pamiętać o tym, że można również dokupić gotowe meble pozwalające na montaż kuchenek pod zabudowę.

Indukcyjna czy gazowa?

Tańszym rozwiązaniem będzie standardowa gazowa kuchnia z piekarnikiem, najlepiej elektrycznym, który ma szerszą gamę funkcji i lepiej utrzymuje temperaturę od piekarnika gazowego. Najwęższe kuchenki gazowe mają szerokość 50 centymetrów, dlatego też trzeba będzie wziąć jej wymiary pod uwagę przy projektowaniu kuchni. Z kolei kuchenki indukcyjne oferowane są głównie w formie oddzielnej płyty oraz piekarnika, co przekłada się również na wyższe ceny tego AGD, niemniej jednak gotowanie jest wtedy znacznie bardziej wygodne, a oszczędność miejsca większa.

Ile palników?

Jeżeli chcesz zdecydować się na kuchenkę pod zabudowę, w takim przypadku możesz wybrać również taką, która ma określoną liczbę palników – dotyczy to zarówno kuchenek indukcyjnych, jak i gazowych. Do małej kuchni dobrym pomysłem może być kuchenka z dwoma czy trzema palnikami, gdy przestrzeni do dyspozycji jest bardzo mało. Pamiętaj o tym, że kuchenka pod zabudowę, nawet z czterema palnikami, zaoszczędzi więcej miejsca, ale jej zakup niesie ze sobą oczywiście wyższy koszt.

Szukaj i sprawdzaj – także on-line

Największy wybór kuchenek gazowych i indukcyjnych oraz piekarników do zabudowy czeka na ciebie w internecie. Tutaj możesz bez problemu zamówić różnego rodzaju modele z dostawą wprost do domu i dodatkowo w przystępnych cenach. On-line kupisz także kuchenki, które nie są łatwo dostępne w zwykłych sklepach, na przykład płyty gazowe lub indukcyjne podwójne lub narożne.

 

Zostaw komentarz