Dom i wnętrze

Dekoracja stołu wigilijnego na wiele sposobów

Napisany przez easylife

Dekoracja stołu to ważny element wigilijnej wieczerzy. Dzięki niej nabiera ona odświętnego klimatu oraz wyjątkowej atmosfery. Świece, eleganckie serwetki z motywem świątecznym, stroik i piękny obrus to podstawowe elementy dekoracji, które goszczą na naszych bożonarodzeniowych stołach. Dziś chcemy podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na dekorację stołu wigilijnego, a także podpowiedzieć, o czym należy pamiętać planując wystrój świąteczny.

Odpowiednia przestrzeń na stole

Aby nasz świąteczny stół wyglądał pięknie i zarazem zapewniał gościom komfort podczas spożywania posiłków, warto pamiętać o tym, aby każde miejsce do siedzenia miało wokół siebie odpowiednią przestrzeń.
Podczas ustawiania dekoracji:
– zadbaj o to, aby między krzesłami było co najmniej 30cm przestrzeni umożliwiającej swobodne poruszanie się,
– zapewnij każdemu z gości miejsce na stole tak, aby talerz, sztućce, serwetki czy naczynie na napój znajdowały się w zasięgu jego ręki,
– unikaj dekoracji, które mogą przez przypadek dostać się do dania, np. kolorowe proszki ozdobne, ozdoby posiadające włókna czy nitki lub takie, które mogą zostawiać ślad na stole, czy skórze,
– zabezpiecz świece przed kapaniem wosku oraz przed poparzeniem od płomienia,
– ogranicz ilość elementów dekoracyjnych w taki sposób, aby wszystkie dania wigilijne zmieściły się na stole.

Pomysły na aranżację stołu wigilijnego

Pomysłów na dekorację świątecznego stołu jest niezmiernie wiele. Wszystko zależy bowiem od naszej kreatywności oraz gustu. Jeśli do tej pory nasz wystrój był klasyczny, warto w tym roku postawić na nowoczesność, czy nawet ekstrawagancję. Eksperymentuj z kolorami, wzorami oraz układem elementów, a Twoi goście z pewnością docenią Twoją pomysłowość:

www.lushome.com

www.lushome.com

Klasyczna, a zarazem nowoczesna dekoracja w odcieniach bieli i purpury.

 

www.freshome.com

www.freshome.com

Tradycja połączona z nowoczesnością. Pomysł na wystrój niewielkiego stołu.

www.decoratingfiles.com

www.decoratingfiles.com

Nowocześnie i z energią.

Polecamy również piękną i niezwykle elegancką zastawę stołową Villeroy Boch – sprawdzi się doskonale podczas świątecznej uczty.

 

Zostaw komentarz