Dom i wnętrze

Aranżacja wnętrza – fototapeta do sypialni

Napisany przez easylife

Zmiana wystroju salonu czy sypialni wymaga od nas przemyślenia. W końcu efekt, jaki uzyskamy powinien nie tylko cieszyć nasze oko, ale również budować odpowiednią atmosferę danego pomieszczenia. Kolor ścian, jej fakura powinna pasować do klimatu, jaki chcemy osiągnąć oraz przeznaczenia danego miejsca. Dziś podpowiemy, jak urządzić sypialnię z fototapetą.

Dostosuj kolorystykę do przeznaczenia pomieszczenia

Jeśli sypialnia służyć ma nam wyłączenie do wypoczywania, powinna posiadać spokojną kolorystykę sprzyjającą wypoczynkowi. Natomiast w przypadku, gdy sypialnia jest zarazem miejscem, które pełni również funkcję pokoju dziennego, wówczas możemy sobie pozwolić na więcej szaleństwa, jeśli chodzi o kolorystykę. W przypadku, gdy posiadamy meble w jasnym kolorze, ściany mogą być ciemniejsze. I na odwrót.

Wybierając kolorystykę ścian sypialni kierujmy się raczej zasadą minimum, czyli wybierzmy maksymalnie 3 kolory lub odcienie. Można zestawić se zobą barwy kontrastujące lub komplementarne, czyli będące właśnie odcieniem jednego koloru.

Jeśli pokój ma sprzyjać wypoczynkowi, raczej zrezygnujmy z krzykliwych, jaskrawych kolorów, jak fuksja, pomarańcz, czy czerwień. Będą one wpływać na nas drażniąco, a przecież nasza nowa aranżacja ma nam służyć na dłuższy czas. Tak naprawdę to tym, jaka tapeta do sypialni będzie najlepsza decyduje głównie nasz gust oraz charakter. Niektórzy bowiem będą lepiej wypoczywać w pomieszczeniu ciemnym, inni natomiast w jasnych, stonowanych barwach.

Fototapeta do sypialni nada wnętrzu klimat

Fototapeta wróciła do łask. I bardz dobrze, gdyż jest świetnym rozwiązaniem na urozmaicenie niemal każdego wnętrza. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór fototapet z przeróżnymi motywami. Możemy również zamówić własny wzór, np. będący zdjęciem pięknego miejsca zrobionym na wczasach.

fot: decodir.com

fot: decodir.com

Do sypialni świetnie będą pasowały fototapety z motywem przyrody, które wpływają uspokajająco, wyciszają i jednocześnie świetnie komponują się niemal każdym meblem czy innym elementem wyposażenia.

Wybierzmy jedną ścianę, na której umieścimy fototapetę. Najlepiej nadaje się do tego ta strona pomieszczenia, przy której znajduje się łóżko czy sofa. Jednak nie jest to absolutna konieczność. Świetnie prezentuje się fototapeta na ścianie z oknem, które może stać się elementem całej kompozycji. Pamiętajmy jednak, aby elementy znajdujące się bezpośrednio w okolicy ściany z fototepatą współgrały ze sobą kolorystycznie i nie rzucały się za bardzo w oczy. W końcu to nasza fototapeta ma być głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia.

Fot: www.newmedia-art.pl

Fot: www.newmedia-art.pl

Jeśli nasz pokój dzienny pełni również funkcję sypialni, możemy zdecydować się na odważniejszą kolorystykę lub bardziej „energetyzujący” motyw fototapety, pamiętając oczywiście o zachowaniu odpowiedniej równowagi.

 

2 komentarze

  • Ja polecam sklep internetowy http://www.fototapety-sciana.pl Mają miliony wyjątkowych fototapet w ofercie, a także obrazy na płótnie, plakaty, naklejki na ścianę, na laptopa, na lodówkę, zdjęcia na płótnie. Można tam poszukać inspiracji i znaleźć wymarzoną grafikę.

  • Ja remontując mieszkanie wybrałam jedną z wzorów oferowanych przez sklep DCN Gallery. Po zbadaniu nieco rynku uważam, że jakość ich produktów jest świetna i odpowiednia do ceny.

Zostaw komentarz