Zdrowie i uroda

Dieta antycellulitowa, czyli jak się pozbyć cellulitu

Napisany przez easylife

jak się pozbyć cellulituNajczęściej pojawia się w okolicach ud, pośladków i brzucha. Spędza sen z powiek wielu kobietom. Skórka pomarańczowa – czyli powszechnie znany cellulit – dotyka prawie 90% kobiet powyżej 25 roku życia. Zagrożone są kobiety zarówno szczupłe, jak i tęższe, bo cellulit nie zna litości.

Przyczyny powstawania cellulitu

Kocha słodycze i słodzone napoje, białe pieczywo, sól i wysoce przetworzoną żywność. Rośnie w oczach na widok obfitych i nieregularnych posiłków, a gdy palisz czy nadużywasz alkoholu i kawy, pęka z radości. Teoretycznie za cellulit odpowiadają żeńskie hormony – estrogeny, ale jego powstawaniu sprzyja również stres, brak ruchu i nieodpowiednia dieta. Nie poddawaj się – stosując zbilansowaną dietę, połączoną z aktywnością fizyczną i specjalistycznymi kosmetykami – krok po kroku możesz pozbyć się problemu raz na zawsze.

Sposoby na cellulit

Powstaje więc pytanie, jak się pozbyć cellulitu? Aby walczyć z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową – oprócz odpowiednich ćwiczeń, masaży oraz kosmetyków – należy kilka razy do roku stosować dietę antycellulitową, której zadaniem jest przede wszystkim przyspieszenie metabolizmu, oczyszczenie organizmu z toksyn oraz usunięcie nadmiaru tłuszczu i wody. Dietetycy zalecają kurację sześciotygodniową. Po jej zakończeniu jednak nie należy powracać do starych nawyków żywieniowych, lecz zamienić wszystkie „cellulitogenne” pokarmy na ich zdrowsze i lżejsze odpowiedniki.

 Dieta antycellulitowa

Menu antycellulitowe powinno być bogate w warzywa (najlepiej te zielone) oraz owoce – jabłka, maliny, truskawki, grejpfruty. Dieta ta bazuje na produktach lekkostrawnych, zawierających witaminę C, błonnik oraz potas, który ma działanie przeciwobrzękowe.

Harmonogram żywieniowy obejmuje pięć lekkich posiłków:

  • śniadanie,
  • lunch,
  • obiad,
  • podwieczorek,
  • kolację.

Wskazane jest gotowanie na parze, ewentualnie pieczenie potraw. W menu zaleca się pełnoziarniste makarony i pieczywo oraz nabiał w wersji light, w tym chude sery, twarogi, jogurty. Ważne jest także wprowadzenie do diety antycellulitowej kwasów wielonienasyconych, pochodzących ze zdrowych tłuszczów z rodziny omega-3 (tran czy olej lniany), omega-6 (orzechy, pestki dyni) oraz omega-9 (oliwa z oliwek lub awokado). Ważnym elementem diety jest woda – należy pić jej co najmniej 2 litry dziennie. Ostatniego dnia diety zaleca się picie świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego z marchewką (zawiera mniej cukru, niż te w kartonach). Kategorycznie wykluczamy jedzenie typu fast food, a także słodycze, białe pieczywo, sól i cukier.

Zostaw komentarz