Styl życia

Gdzie na weekend w Polsce – Poznań

Napisany przez easylife

poznanPoznań – stolica Wielkopolski – ma do zaoferowania wiele atrakcji na weekend. Warto poznać najważniejsze z nich, a następnie skorzystać z najbliższego weekendu, by udać się do tego pięknego miasta

 

Kultura

Tym, którzy uwielbiają obcować z kulturą, Poznań oferuje:

Muzeum Narodowe w Poznaniu – to bogate zbiory sztuki powstałej na przestrzeni wieków, obejmując czasy od starożytności po współczesność. Muzeum Narodowe posiada następujące oddziały:

Galeria Malarstwa i Rzeźby
Muzeum Sztuk Użytkowych
Muzeum Historii Miasta Poznania
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe
Muzeum Instrumentów Muzycznych
Muzeum Etnograficzne
Pałac w Rogalinie
Zamek w Gołuchowie
Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie

Godziny otwarcia na weekend: 11:00-18:00
Ceny biletów: normalny 12zł, ulgowy 8zł (ceny biletów mogą się różnić w zależności od zwiedzanego obiektu)

Stary Rynek – poznański rynek mieści się w pierwszej trójce największych rynków w Polsce. Ma on prostą, przemyślaną architekturę opartą na geometrii kwadratu, z którego odbiegają prostopadłe ulice. Oprócz widoku pięknych, malowniczych kamienic, w których dostrzec możemy elementy stylu gotyckiego i renesansowego, rynek oferuje wiele kawiarni, sklepy oraz puby.

Zamek Królewski – obiekt ten jest najstarszą rezydencją królewską w naszym kraju. Wzniósł go Przemysław II, jednak wielokrotnie był przebudowywany. Zbudowany w stylu gotycko-renesansowym, był świadkiem wielu historycznych wydarzeń.

Zamek Cesarski – to istny monument. Został wzniesiony na początku XX w , aby pełnić funkcję rezydencji cesarza Niemiec Wilhelma II.Zbudowany w stylu neoromańskim budynek oparty jest na nieregularnej formie wielobocznej.
Cena zwiedzania: 10 zł od grupy.

Ostrów Tumski – będąc w Poznaniu nie można przeoczyć tego pięknego i urokliwego miejsca. Wyspa otoczona przez rzeki stanowi istną oazę tego miasta, a istniejąca tam katedra w gotyckim stylu doskonale wkomponowuje się w krajobraz.

Rozrywka

Malta – aby świetnie się bawić na weekend nie musisz lecieć na Maltę. Wystarczy udać się do Poznania nad Jezioro Maltańskie. Potocznie nazywany „Maltą” kompleks sportowo-rozrywkowy to miejsce idealne dla każdego, kto lubi spędzać aktywnie czas. Odnajdą tam się również ci, którzy wolą bierny wypoczynek. Ten popularny park rozrywki w Poznaniu zapewnia m.in. takie atrakcje, jak: tor saneczkowy w zimie, tory regatowe w lecie, mini golf, wypożyczalnie rowerów czy kolejkę Adrenaline oraz wiele innych.

Termy Maltańskie – obiekt znajdujący się nad Jeziorem Maltańskim, na terenie którego można wyróżnić następujące strefy:
– baseny sportowe
– aquapark
– Świat Saun
– SPA 1306

Miejsce doskonałe na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.
Godziny otwarcia w weekend oraz ceny biletów:
Baseny sportowe: 7:00-23:00
Cena: 1h – normalny 12zł, ulgowy 20 zł
Aquapark: 9:00-23:00
Cena: 1h: normalny 22zł, ulgowy 17zł
Sauny: 13:00-23:00
Cena: 1h: normalny 30zł, ulgowy 25zł
SPA:11:00-21:00
Ceny są uzależnione od rodzaju wybranego zabiegu.

Stare ZOO w Poznaniu – najstarszy ogród zoologiczny w Polsce ma do zaoferowania wycieczkę wśród dzikich, egzotycznych zwierząt. Warto również zwrócić uwagę na zabytkowe budynki i pawilony

Poznańska Palmiarnia – doskonałe miejsce dla osób uwielbiających obcowanie z przyrodą. Miejsce pełne egzotycznej roślinności, niesamowitych okazów ryb oraz ptaków to świetny pomysł na spędzenie przyjemnego popołudnia.

Godziny otwarcia na weekend:
W soboty – 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
W niedziele i święta – 9:00 – 18:00 (kasa do godz. 17:00)
Ceny biletów: normalny 7zł, ulgowy 5zł.

Inne atrakcje

Jednak na tym nie kończą się atrakcje, jakie oferuje Poznań. Będąc w tym mieście warto odwiedzić takie miejsca, jak:

Stary Browar
Park Cytadela
Ogród Botaniczny
Nowe ZOO
Ratusz

Mając już wiedzę na temat tego, co zwiedzić w Poznaniu, warto zmobilizować siebie i najbliższych i zorganizować wypad na weekend do tego miasta, który z pewnością nie oszczędzi Wam różnych atrakcji.

Zostaw komentarz