Styl życia

Gdzie na weekend w Polsce – Wrocław

Napisany przez easylife

DSC02142Wiosna to czas, kiedy chętniej wyjeżdżamy na weekend z domu. Aby ułatwić Wam wybór destynacji, która spełni Wasze oczekiwania, będziemy publikować opis najciekawszych miast w Polsce, które warto odwiedzić na weekend. Na dziś: Wrocław – stolica Dolnego Śląska oferująca na weekend wiele atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu.

Kultura we Wrocławiu

Koneserom sztuki Wrocław oferuje wizyty w muzeach:

Muzeum Narodowe – zawierające jedne z najcenniejszych w Polsce dzieł średniowiecznych oraz współczesnych.
Godziny otwarcia na weekend: 10:00-17:00
Ceny biletów: normalny 15zł, ulgowy, 10zł, grupowy 5zł, rodzinny – 10zł (rodzic), 5zł (dziecko).

Muzeum Etnograficzne – znajdziemy tam eksponaty będące świadectwem dawnej kultury wiejskiej od XVII wieku. Wśród około 12 tys. eksponatów zobaczymy przedmioty użytkowe (meble, formy piekarskie, czepce dolnośląskie, sprzęty rolnicze, środki transportu etc.), ale także dzieła malarskie, rzeźby, figurki czy grafikę dewocyjną.
Godziny otwarcia na weekend: 10:00-16:00
Ceny biletów: sobota – wstęp wolny, niedziela – normalny 5zł, ulgowy, 3 zł, grupowy 2 zł.

Muzeum Archeologiczne (Arsenał) – to stała wystawa pod tytułem „Śląsk Starożytny”. Znajdziemy tam eksponaty z epoki brązu czy złotą oraz srebrną biżuterię pochodzącą z grobów książęcych.
Godziny otwarcia: sobota: 11:00-17:00, niedziela: 11:00-18:00.
Ceny biletów: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 15 zł.

Panorama Racławicka – to niezwykłe miejsce, gdzie mamy okazję obejrzeć dzieło XIX-wiecznej kultury masowej o wymiarach 15×114 m. Ponadto w przynależnej rotundzie obejrzymy mapę miejsca bitwy pod Racławicami, a w holu głównym – różnego rodzaju dokumenty na temat twórców dzieła, jego konserwacji, a także informacje o innych tego typu dziełach w Europie.
Godziny otwarcia na weekend: 9:00-17:00.
Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy, 18 zł.

Warto również śledzić na bieżąco, co się dzieje w dany weekend we Wrocławiu, gdyż praktycznie bez przerwy organizowane są różnego rodzaju wernisaże i wystawy.

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław również ma się czym pochwalić jeśli chodzi o rozrywkę na weekend. Szczególnie polecamy kilka z nich:

Wrocławski Park Wodny – Aquapark – to świetne miejsce rozrywki dla każdego. Obiekt oferuje baseny rekreacyjne ze zjeżdżalniami, sztucznymi falami, leniwą rzeką. Można również zrelaksować się w solance lub jacuzzi. Świetną zabawę znajdą tam zarówno dzieci, jak i dorośli.
Godziny otwarcia w weekend: 9:00-23:00.
Ceny biletów:
1h : normalny 22 zł, ulgowy 18zł,
2h: normalny 38zł, ulgowy 31zł,
Całodniowy: normalny 67, ulgowy 55zł.

Saunarium – znajdujące się również w kompleksie Wrocławskiego Parku Wodnego to miejsce dla tych, którzy pragną oderwać się od miejskiego zgiełku i odetchnąć w ciszy oraz wspaniałej atmosferze. Saunarium oferuje kilka rodzajów saun, a także specjalną saunę solną w strefie tylko dla Pań. Ponadto mamy okazję zrelaksować się w solance, jacuzzi oraz skorzystać z zabiegów w gabinecie Wellness&SPA.
Godziny otwarcia na weekend: 10:00-23:00.
Ceny biletów:
1h – normalny 27zł, ulgowy 20zł,
2h – normalny 45zł, ulgowy 37zł.

Ogród Botaniczny – miejsce doskonałe dla tych, którzy pragną spędzić miło czas w otoczeniu pięknej flory. Ogród ten przynależy do Uniwersytetu Wrocławskiego i oprócz pełnienia funkcji “żywego muzeum” zajmuje się również prowadzeniem działalności naukowej.
Godziny otwarcia na weekend: 10:00-18:00.
Ceny biletów: normalny 7zł, ulgowy 5zł.

Ogród Japoński – kolejne miejsce we Wrocławiu, gdzie można odnaleźć ciszę i spokój z dala od miasta. W ogrodzie znajdziemy piękny most, wyspę oraz alejki, którymi możemy podejść bliżej stawu.
Godziny otwarcia w weekend: 9:00-19:00.
Ceny biletów: normalny 3zł, ulgowy 1,5 zł.

Fontanna Wrocławska – to niezwykłe miejsce na terenie Hali Stulecia, gdzie odbywają się spektakularne pokazy wodnych tańców. Największe wrażenie robią pokazy nocne, w akompaniamencie muzyki, która przenosi nas w zupełnie inny wymiar.
Godziny pokazów: od 10:00 do 22:00 o każdej pełnej godzinie.
Ceny biletów: darmowe

Punkt widokowy Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce (nie licząc wysokości z iglica na Pałacu Kultury) otworzył taras widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę Wrocławia.
Godziny otwarcia:
Sobota: 9-21:30
Niedziela: 10:00-21:30
Wjazdy odbywają się co 0,5 godziny.
Ceny biletów na weekend: normalny 14zł, ulgowy 7zł.

Oczywiście atrakcji we Wrocławiu jest znacznie więcej. Nie trzeba chyba wspominać pięknym Rynku, który pełen jest miejsc wartych uwagi, o licznych kawiarniach, pubach oferujących pyszne jedzenie.

Warto również zajrzeć na stronę pik.wroclaw.pl, gdzie znajdziemy wszystkie dostępne w danym czasie atrakcje we Wrocławiu.

Majówka w w Polsce? Majówka we Wrocławiu!

Jak co roku, warto Wrocław odwiedzić na weekend majowy. Miasto bowiem nie szczędzi mieszkańcom i przyjezdnym atrakcji. W tym roku na Wyspie Słodowej odbędą się koncerty m. in. takich gwiazd, jak: Waglewski Fish Emade, Coma, Indios Bravos, Jamal, Piersi, Mela Koteluk, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Dr Misio.

Ceny biletów:
bilet jednodniowy: 44 zł – do 15.03, 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu
karnet 2 – dniowy: 69 zł – do 15.03, 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

 

 

Zostaw komentarz