Kulinaria Styl życia

Impreza sylwestrowa

Sylwester
Napisany przez easylife

SylwesterSylwester coraz bliżej, a wielu z nas nie ma jeszcze planów, jak świętować nadejście Nowego Roku. W ostatnich latach coraz rzadziej korzystamy z ofert zorganizowanych balów sylwestrowych oraz wyjazdów. Wiele osób spędza Sylwestra w zaciszu własnego domu lub mieszkania lub w organizując kameralne spotkanie z przyjaciółmi.

Aby sylwestrowa impreza nie przeobraziła się zwykłą „domówkę”, warto dodać jej bardziej wykwintnego charakteru.

Przekąski sylwestrowe

Zamiast półmisków chipsów, paluszków i delicji warto postarać się o nieco bardziej wyszukane przekąski. doskonałym pomysłem będą koreczki, które możemy przygotować z dowolnych produktów. W wersji tradycyjnej do ich przygotowania używa się sera żółtego, wędliny, papryki marynowanej i oliwki. Ciekawą alternatywą będą koreczki z łososiem i serem brie oraz czarną oliwką.

Równie dobrym pomysłem będą rożki z ciasta francuskiego z nadzieniem ze szpinaku i sera feta. Warto również do nadzienia wykorzystać pozostałości ze świąt. Rożki z ciasta francuskiego świetnie będą smakować z farszem z kapusty z grzybami, do których możemy podać czysty barszcz czerwony.

Zobacz również: Szybkie przekąski na imprezę sylwestrową

Drinki na Sylwestra

Planując domową imprezę sylwestrową nie można zapomnieć o trunkach. Oprócz różnego rodzaju soków, wody mineralnej, herbaty i kawy dobrze jest zaopatrzyć się w wino, wódkę oraz inne rodzaje alkoholu. Do słodkich drinków doskonale będzie pasować Malibu, czyli kokosowy rum, który jest uwielbiany głównie przez kobiety. Męskiej części naszych gości można podawać whisky lub piwo.

Oczywiście udana zabawa sylwestrowa to przede wszystkim dobra, taneczna muzyka,która porwie gości do zabawy.

Nie pozostaje więc nic innego, jak życzyć wszystkim szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!