Styl życia

Jak działa butelka filtrująca?

butelka filtrująca
Napisany przez easylife

Butelki filtrujące stały się tak popularne, że wiele osób na co dzień używa ich w pracy, podczas wycieczek czy rekreacyjnego uprawiania sportu. Są wygodne, lekkie i bezpieczne. Mają różne wielkości i kolory, a do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości, bezpieczne dla zdrowia tworzywa. To jednak coś więcej niż tylko przelotna moda. Filtrowanie wody kranowej pozwala zaoszczędzić pieniądze, a przede wszystkim przyczynia się do dbałości o środowisko. Przeczytaj, jak działa butelka filtrująca!

Dlaczego filtry węglowe są tak skuteczne?

Sercem każdej butelki filtrującej jest wymienny filtr węglowy. W specjalnie zaprojektowanej obudowie, wykonanej z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, znajdują się cząsteczki węgla aktywnego pozyskanego z kokosa. Są one prasowane pod ciśnieniem i w efekcie powstaje zwarta konstrukcja filtra. Dlaczego akurat taki rodzaj węgla jest najlepszy?

Okazuje się, że węgiel kokosowy ma bardzo wysoką zdolność do absorbowania substancji chemicznych. Wyróżnia się przy tym dużą powierzchnią właściwą, dlatego filtr zachowuje pełną efektywność przez długi czas. Firma Dafi zapewnia, że w swoich wkładach stosuje węgiel dokładnie takiej samej jakości, jaki używany jest do produkcji leków na zatrucia pokarmowe.

Jakie substancje zatrzymuje węgiel aktywny?

Szacuje się, że w wysokiej klasy urządzeniach filtracyjnych skuteczność filtra węglowego wynosi około 99,9%, a jego działanie jest niezwykle uniwersalne. Węgiel aktywny absorbuje takie substancje, jak:

  • metale ciężkie (np. żelazo, rtęć, ołów),
  • szkodliwe pierwiastki i związki (np. chlor, fosforany).

Dodatkowo wkład zatrzymuje drobiny piasku, rdzę i kamień, które gromadzą się w instalacji wodociągowej. Dzięki temu woda, którą wlewasz do butelki z filtrem, jest w pełni bezpieczna bez względu na to, czy uzupełniasz jej zapasy w domu, restauracji czy na siłowni. Pozbycie się osadu poprawia też smak wody i likwiduje jej nieprzyjemne zapachy.

miejsce na foto1

Na jak długo starczają filtry węglowe do butelek?

Efektywność filtra jest uzależniona od technologii stosowanej przez danego producenta. Jedne z najlepszych filtrów znajdziesz w butelkach Dafi. Starczają one na oczyszczenie 100-150 litrów wody. To ekwiwalent nawet 100 półtoralitrowych butelek!

Warto pamiętać, że butelki filtrujące nadają się przede wszystkim do zwykłej wody. Wlewanie do niej izotoników, soków lub innych, zagęszczonych płynów doprowadzi do zapchania filtra i konieczności szybszej wymiany wkładu.

Czy filtr węglowy może ulec uszkodzeniu?

Niekiedy na dnie butelki może pojawić się drobny, ciemny osad. Bez obaw! Są to jedynie fragmenty węgla aktywnego. Możesz je spożyć razem z wodą, ponieważ jest to substancja pochodzenia naturalnego i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Z jakich tworzyw produkowane są butelki Dafi?

Producent butelek i dzbanków filtrujących, firma Dafi, używa do produkcji wyłącznie materiałów przetestowanych pod kątem reagowania z ludzkim organizmem i dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Produkty są bezpieczne dla dzieci, a ich wytrzymała konstrukcja sprawia, że nie tłuką się na odłamki, które mogłyby pokaleczyć najmłodszych.

Modele z serii Soft są pozbawione szkodliwego bisfenolu A. Z kolei linia Solid jest wykonana z wytrzymałego na uderzenia Tritanu, również wolnego od bisfenolu A i S. Tritan jest na tyle mocnym tworzywem, że bez przeszkód możesz je myć w zmywarce.

Gdzie kupić filtry do butelki?

Filtry Dafi do butelek i dzbanków kupisz w każdym sklepie z akcesoriami gospodarstwa domowego. Mają one długi termin przydatności, więc możesz bez obaw zrobić zapasy, które starczą Ci na wiele miesięcy. To gwarancja jakości i trwałości wkładu!

Filtry kupisz także w wielu sklepach internetowych. Staraj się wybierać te punkty sprzedażowe, które są certyfikowane przez producenta. To gwarancja, że kupujesz towar pełnowartościowy, pasujący do butelki filtrującej i spełniający swoje zadanie.

Pamiętaj, że wybierając butelkę filtrującą, stawiasz na oszczędność i ochronę środowiska naturalnego. To rozwiązanie się opłaca!

Zostaw komentarz