Dom i wnętrze

Inwestycja czy zbytek – narożnik do pokoju dziecięcego

Napisany przez easylife

Zagospodarowanie przestrzeni w pokoju dziecięcym bywa prawdziwym wyzwaniem. Rodzice często borykają się z niewielką ilością przestrzeni, którą trzeba podzielić dodatkowo na strefę do nauki, zabawy i wypoczynku. Na szczęście dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym można wykorzystać tą samą powierzchnię w zupełnie różny sposób. Jednym z nich jest narożnik.

Funkcje narożnika w pokoju dziecięcym

Narożnik z funkcją spania to doskonały sposób na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. W nocy służy do spania, natomiast w dzień, po złożeniu stanowi świetne miejsce do zabawy. Do tego zajmuje o wiele mniej miejsca. Jest dobrą inwestycją przede wszystkim dlatego, że dziecko będzie mogło z niego korzystać nie tylko w czasie teraźniejszym, ale również w wieku młodzieńczym.

Walory estetyczne też są ważne!

Styl narożnika ma duże znaczenie, jeśli ma to być inwestycja na dłuższy czas. Nie powinien być zbyt dziecinny, jeśli ma z niego korzystać w przyszłości nastolatek. Narożniki w pastelowych kolorach na agatameble.pl to doskonały przykład mebli, które mają na tyle uniwersalny charakter, że sprawdzą się i w przypadku malucha, i w przypadku starszaka. Jeśli jednak jaśniejsze kolory są powodem do obaw w kwestii utrzymania ich w czystości, granaty lub intensywne turkusy również są obecnie w modzie.

Jak wybrać odpowiedni narożnik?

Jedną z najważniejszych cech, jakie powinien spełniać narożnik do pokoju dziecięcego jest solidność wykonania. Konstrukcja drewniana będzie służyła przez wiele lat. Istotne jest także, aby zastosowane lakiery i farby miały atesty i były antyalergiczne. Nie bez znaczenia jest również tapicerka. Cenione przez rodziców jest obicie z alcantary, która jest przyjemna w dotyku, a jednocześnie łatwo utrzymać ją w czystości.

Alternatywą dla tapicerki materiałowej jest skóra ekologiczna. Wszelkie nieczystości usuwa się z niej bez większego problemu. Minusem tego rozwiązania może być średnia trwałość ekoskóry, która po pewnym czasie użytkowania może zacząć pękać. Właśnie dlatego najlepiej kupować jest meble renomowanych producentów i dostawców. Narożnik z funkcją spania powinien mieć również pojemniki na pościel.

 

Zostaw komentarz