Dom i wnętrze

Jak urządzić modnie wnętrze zgodnie z trendami na 2019?

Napisany przez easylife

Każdy nowy rok przynosi nowe trendy w modzie, a także w wystroju wnętrz. Łatwo zaobserwować to po mieszkaniach, ponieważ widzimy, że kolory, które były modne jeszcze kilka lat temu, teraz odchodzą do lamusa. Moda się zmienia i warto wiedzieć co jest aktualnie na topie, ale przede wszystkim podążać za podpowiedziami swojego serca, bo głównym zadaniem wystroju wnętrz jest stworzenie przestrzeni, w której mamy się dobrze czuć.

Modne wnętrza w 2019

W roku 2018 dominowały stonowane kolory – pastele i delikatne odcienie. W tym roku będzie podobnie. Oczywiście, nie oznacza to, że intensywne kolory schodzą całkowicie na bok – wręcz przeciwnie, to właśnie nimi należy przełamywać prostotę chłodnych kolorów. Nie ma idealnego połączenia, na przykład: chłodny niebieski + skrzący się srebrzysty kolor, bo wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Jednakże, jeżeli chcemy podążać za obowiązującymi w świecie trendami, powinniśmy postawić na stonowane kolory i odcienie.

Pomoc architekta wnętrz

Część ludzi woli samemu zadbać o własne wnętrza, w myśl zasady, że nikt nie zrobi tego lepiej, niż ja sam. Jednakże, jeżeli mamy tylko taką możliwość i chęć, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta wnętrz. Nie musimy zlecać mu od razu całego wykończenia mieszkania, warto jednak porozmawiać z tego typu osobom, ponieważ architekci najlepiej orientują się w bieżących trendach i będą w stanie wskazać nam kierunek, którym można podążać. Czasami przeszukiwania internetu w celu znalezienia inspiracji może okazać się bardzo czasochłonne, a jak wiadomo czas to pieniądz.

Ślepe podążanie za modą

Weźmy jednak pod uwagę, że w żadnym wypadku nie należy ślepo podążać za obowiązującą modą. Wnętrze naszego mieszkania ma być przyjazne dla nas i naszej rodziny, mamy się w nim po prostu dobrze czuć, dlatego też wybierajmy kolory i odcienie pasujące do naszego charakteru i takie, które po prostu lubimy. Jeżeli w obowiązujących trendach znajdziemy popielaty, który źle nam się kojarzy, to owszem zyskamy modne wnętrze, jednak kolor ścian będzie nas denerwował. Zwróćmy na to baczną uwagę, żebyśmy po kilku tygodniach mieszkania nie żałowali decyzji.

Modne kolory w 2019

Jak wspomniano wyżej, modne kolory 2019 roku to kolory stonowane, głównie pastelowe odcienie: jasnożółty, liliowy, popielaty czy rozbielony błękitny. Są to kolory bardzo delikatne, mocno wybielone dlatego też warto przełamać je mocniejszymi odcieniami – brązowym w wersji kawy z mlekiem czy bordowym bądź soczystozielonym. Pamiętajmy jednak o tym, że intensywne kolory mają być dodatkiem i ich zadaniem jest przełamanie słabszych, stonowanych kolorów, a nie ich zdominowanie. Intensywne kolory, modne kilka sezonów wstecz stały się powoli passe i ich rola jest czysto uzupełniająca. Nie bójmy się więc przy ich wyborze, jednak pamiętajmy o złotej zasadzie – mniej znaczy więcej.

Warto pamiętać, że moda przemija i jest zjawiskiem mocno nietrwałym. Kilka przyszłych sezonów przyniesie nam z pewnością nowe trendy, być może całkowicie różne od tego co znamy obecnie, dlatego też nie warto ślepo za nią podążać. Mało kto jest w stanie co sezon zmieniać kolory wnętrz, tak żeby ciągle być na topie. W związku z tym rozważnie wybierajmy odcienie. Ważniejszy od tego co jest obecnie trendy, jest fakt w czym my sami czujemy się dobrze, ponieważ tylko taki wybór gwarantuje nam dobre samopoczucie we własnych czterech ścianach. A przecież to jest najważniejsze w przypadku urządzania swojego kąta – świadomość, że czujemy się w nim dobrze i bezpiecznie.

Zostaw komentarz