Zdrowie i uroda

Jak dbać o stopy w sezonie jesienno-zimowym?

Napisany przez easylife

Pielęgnacja stóp stanowi kluczowy czynnik wpływający na ich wygląd oraz zdrowie, jak również odczuwany komfort. Szczególnie istotne znaczenie mają zabiegi kosmetyczne oraz pielęgnacyjne, stosowane w okresie jesienno-zimowym, gdy stopy większość czasu spędzają w grubych skarpetach oraz ciężkim obuwiu. Wobec tego zasadne wydaje się poświęcenie uwagi stopom, ich pielęgnacji oraz ochronie – poniżej kilka wskazówek odnoszących się do tego zagadnienia.

Odpowiednie obuwie oraz skarpety

Niezaprzeczalnym jest fakt, że wybór butów oraz skarpetek ma kluczowe znaczenie dla zdrowia stóp, jak również odczuwanej wygody – warto więc wybierać buty odpowiednio dopasowane, z adekwatnym rozmiarem oraz nie powodujące otarć. Skarpety powinny być w stu procentach naturalne, wykonane z bawełny, bez sztucznych dodatków – kluczem staje się bowiem zapewnienie stopom odpowiedniej wentylacji, w celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji w postaci nadmiernej potliwości, która może prowadzić do rozwoju grzybicy.

 

 

Ziołowa kąpiel dla stóp

Nieodzownym zabiegiem zapewniającym zdrowie skórze stóp staje się zmiękczanie naskórka w ciepłej kąpieli z dodatkiem ziół – moczenie stóp powinno trwać około dwudziestu minut. Następnie warto użyć gruboziarnistego peelingu w celu złuszczenia naskórka – stosowanie podobnych manewrów zalecane jest około raz w tygodniu, w celu utrzymania uzyskanych efektów.

Optymalny poziom nawilżenia skóry stóp

Ludzka skóra, także ta na stopach wymaga odpowiedniego nawilżenia, w celu utrzymania zdrowego stopnia elastyczności oraz gładkości – chcąc zapewnić optymalne nawilżenie warto zaopatrzyć się w krem zawierający witaminę A oraz E, które wykazują nawilżające oraz kojące działanie wobec skóry.

Regularne stosowanie kremu zapewnia uzyskanie pożądanych rezultatów, warto również co jakiś czas przeprowadzać intensywną kurację nawilżającą na noc, która polega na nałożeniu na stopy grubej warstwy kremu oraz przykryciu całości skarpetą – po podobnej nocnej terapii skóra na stopach stanie się nawilżona, a dzięki temu zaskakująco gładka.

Zostaw komentarz