Styl życia

Planujesz urlop w październiku? Sprawdź, gdzie warto pojechać

Napisany przez easylife

gdzie na wakacje w październikuWielu z nas urlop odkłada na ostatnia chwilę, przez co miejsce pobytu  wybierane jest przypadkowo, na szybko lub narzucone ofertą biura podróży. Ci, którzy w tym roku zaplanowali urlop na jesienne miesiące, a nie mają jeszcze wybranej destynacji, koniecznie powinny przeczytać nasze wskazówki.

Gdzie na wakacje w październiku

Październik jest doskonałym momentem na urlop… ale nie w Polsce. Tu z pogodą bywa różnie i rzadko możemy liczyć na słoneczne, bezdeszczowe dni.  Należy zatem obierać sobie za cel miejsca na południu kontyn tu, gdzie warunki  o tej porze roku są bardzo korzystne:

Hiszpania

W szczególności polecamy  jej południowe rejony, jak:

–  Andaluzja – w szczególności prowincja Kadyks, Sewilla czy Huelva. średnia temperatura w październiku – ok. 23 stopnie Celsjusza. Doskonała destynacja dla tych, którzy lubią zwiedzać, gdyż Andaluzja to prawdziwy raj dla koneserów kultury i sztuki.

– Wyspy Kanaryjskie – wyspy Fuerteventura, Lanzarote –  średnia temperatura w październiku – ok. 28 stopni Celsjusza. Idealne miejsce dla osób marzących o wypoczynku w gorących promieniach słońca.

Portugalia

Na uwagę w październiku zasługuje Madera, gdzie o tej porze roku temperatura dochodzi do 23 stopni Celsjusza, a sporadycznie możemy spotkać deszcz.

Maroko

To destynacja dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Bowiem o tej porze roku w Maroko musimy liczyć się z temperaturą ok. 27 stopni C.

Turcja

Przede wszystkim Antalya – urlop w tym miejscu zawsze będzie należał do udanych. Temperatura powietrza sięga do 27 stopni C.

 Tunezja

Jeśli ktoś planuje urlop do tego kraju to październik jest ostatnim miesiącem w  roku, kiedy można liczyć na piękną, bezdeszczową i gorącą (ok. 28 stopni C) pogodę.

 Grecja

Greckie Rodos z pewnością będą świetnym miejscem na urlop w październiku dla osób, które nie gustują w upałach. Temperatura w tym okresie sięga bowiem ok. 23 stopni i świetnie sprzyja wypoczywaniu na świeżym powietrzu oraz zwiedzaniu.

Zostaw komentarz