Styl życia

Jakie tabletki na odchudzanie wybrać?

Napisany przez easylife

tabletki odchudzającePreparaty wspomagające odchudzanie budzą wiele kontrowersji. Czy są skuteczne? Czy są bezpieczne? Te najczęściej zadawane pytania nie mają jednak jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest ona uzależniona od tego, o jakim preparacie mówimy. Na rynku mamy bowiem szeroki wybór różnego rodzaju tabletek i środków pomagających w odchudzaniu. Dziś jednak chcemy Wam podpowiedzieć, na co zwracać uwagę decydując się na zakup tabletek odchudzających.

Skuteczne odchudzanie

Taki slogan z pewnością przyciąga uwagę osób, które zmagają się z nadwagą i do tej pory nie znalazły odpowiedniego sposobu, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Rzeczywiście, preparaty wspomagające odchudzanie skierowane są do osób, którym zależy na obniżeniu masy ciała bez stosowania drakońskich diet i spędzania wielu godzin na siłowni.

Podstawowe rodzaje preparatów odchudzających

1. Preparaty usuwające wodę z organizmu

Tego typu preparaty pozwalają na pozbycie się dużej ilości wody z naszego organizmu i tym samym obniżenie wagi. Jednak uwaga: woda stanowi ok. 70% masy naszego ciała i pełni bardzo ważną funkcję dla naszego organizmu. Między innymi reguluje metabolizm, usuwa toksyny z organizmu oraz utrzymuje prawidłową temperaturę ciała. Utrata wody powoduje również utratę cennych elektrolitów!  W składzie preparatów moczopędnych znajdziemy m.in: liść brzozy, korzeń lubczyku i mniszka, ziele nawłoci.

2. Preparaty przeczyszczające

Zadaniem tego rodzaju preparatów (zarówno tabletki, jak i herbatki) jest przyspieszenie perystaltyki jelit. Mimo, iż powodują one zmniejszenie wagi, to jednak nie pomagają w pozbyciu się tkanki tłuszczowej, a jedynie oczyszczają nasze jelita z pokarmu. Ponadto regularne stosowanie tych preparatów może doprowadzić do odwodnienia i zaburzeń w funkcjonowaniu naszego układu pokarmowego. W składzie preparatów przeczyszczających najczęściej znaleźć można:  owoc kminku, korę kruszyny, kłącze perzu.

3. Preparaty zmniejszające łaknienie

Kolejną grupą preparatów są te, które wywołują uczucie sytości w wyniku pęcznienia w naszym żołądku. Stosowanie tego typu preparatów przez dłuższy czas może doprowadzić do osłabienia organizmu, biegunek wywołanych duża ilością błonnika,  oraz efektu “jojo”. Tabletki te zawierają najczęściej: błonnik, pektyny, glukomannan.

Ilość składników aktywnych w preparatach

Ważnym aspektem wyboru odpowiednich preparatów odchudzających jest analiza zawartych w nich składników. Często bowiem reklamowane w mediach tabletki mają niewielką ilość składników aktywnych. Ponadto należy również zwrócić uwagę na to, czy producent podaje standaryzację ekstraktów roślinnych, czyli poziom zawartych w nich aktywnych związków. Standaryzacja daje nam pewność, że składniki preparatu mają korzystne działanie na nasz organizm.

Jak widać wybór środka odchudzającego powinien być przemyślany. Jeśli to nasza jedyna droga do zgubienia kilogramów, to warto zainwestować trochę czasu, ale w również pieniędzy, gdyż najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie mają również swoją wysoką cenę. Mimo wszystko zachęcamy do korzystania z innych sposobów na odchudzanie, jak na przykład optymalizowanie diety, wzbogacanie jej o produkty przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej czy po prostu regularna aktywność fizyczna.

A Wy jakie tabletki na odchudzanie polecacie?

 

Zostaw komentarz