Styl życia

Prezenty świąteczne? Weź je we własne ręce!

Napisany przez easylife

 

http://art-madam.pl/

http://art-madam.pl/

Święta Bożego Narodzenia to, prócz czasu spędzonego z rodziną i wspólnej wieczerzy, także choinka z mocą prezentów. Dla wielu z nas wybranie odpowiedniego upominku spędza sen z powiek, dlatego zostawiamy go na ostatnią chwilę przy okazji wizyty w centrum handlowym. A może by tak pójść o krok na przód i podarować coś osobistego?Wbrew przekonaniu, nie chodzi tu o kupowanie coraz droższych i bardziej wymyślnych prezentów. W czasach konsumpcjonizmu, szybkiego trybu życia i wiecznego braku czasu tak zwane „gotowce” wydają się być dla nas wybawieniem. Jednak prawdę mówiąc, czy nie jest to pójście na łatwiznę?

Przeświadczenie, że „dobry prezent, to drogi prezent” nie zawsze się sprawdza. Oczywiście, mało kto nie ucieszyłby się z nowego tabletu lub kompletu eleganckiej pościeli, jednak sprawiając prezent komuś bliskiemu warto postarać się nieco bardziej. I bynajmniej nie mamy tu na myśli wydanych pieniędzy.

„Od Ciebie znaczy Twoimi rękami”

Nie na darmo mówi się, że miłości czy zaufania nie można kupić za pieniądze. Nie można kupić także szczerego uśmiechu mamy, która rozpakowuje wyjątkowy prezent od wnuczka. Co ciekawe, najbardziej wartościowy podarek to taki, na który nie wydasz więcej niż kilka złotych, a poświęcisz trochę swojego czasu i zrobisz go własnymi rękami.

Rzeczy handmade’owe, czyli robione własnoręczne są obecnie na topie. Nie tylko ze względu na swoją unikatowość ale pieczołowitość i włożone do niego serce. Dodatki, zabawne gadżety, obraz, album ze zdjęciami… to może być cokolwiek, ważne aby było do ciebie. A dla inspiracji polecamy stronę: http://www.domplusdom.pl/blog/recznie-robione-zabawki

Oczywiście sprytnie możesz założyć, że skoro są osoby, które zajmujące się robieniem ręcznie oryginalnych prezentów, dlaczego nie skorzystać z takiej okazji? To jest prostsze, ale czy osobiste?

„Co jeśli nie mam talentu plastycznego?”

Oczywiście nie każdy z nas ma talent do tzw. „robótek ręcznych” jednak zrobienie czegoś samemu nie musi oznaczać skomplikowanego składania modelu samolotu. To może być rzecz skromna, prosta a nawet banalna. Nie bowiem to jest w niej najważniejsze.

Co zatem możesz przygotować ?

  • Kartkę z życzeniami, laurkę, czyli najzwyklejszą i zarazem najprostszą formę prezentu, która ma ogromną moc oddziaływania. Choć brzmieć może dziecinnie, wystarczy wyobrazić sobie reakcję swojej babci otwierającą kartkę zdobioną suszonymi kwiatami z ręcznie napisanymi życzeniami świątecznymi. Nic więcej chyba dodawać nie trzeba.
  • Mini gra, krzyżówka, zagadki.  Zabawne, inteligentne i co ważne – nietuzinkowe! Uwolnij wyobraźnię dziecka nawet gdy jesteś poważnym inżynierem. Nie dość, że podczas wymyślania rebusów będziesz miał niesamowitą frajdę, nie mniejszą radość sprawisz młodszemu pokoleniu 😉
  • Własnoręcznie robione słodycze. Załóżmy, że twój siostrzeniec jest wielkim fanem zwierząt i dodatkowo – jak to dziecko uwielbia słodycze. Co mu podarować? Pierniczki w kształcie ulubionych czworonożnych przyjaciół!  Ich zrobienie wbrew pozorom nie jest skomplikowane, a nadawanie im formy i ozdabianie kolorowymi cukierkami może być niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Oczywiście to tylko garstka propozycji. Wytężając nieco kreatywność i robiąc prezent bliskim, możemy także pomóc sobie. Przez chwilę nie myśleć o trudach życia a skupić się na prostych czynnościach, które mogą sprawić innym niekłamaną, czystą radość.

Zostaw komentarz