Zdrowie i uroda

Sauna – dla zdrowia i urody

sauna
Napisany przez easylife

saunaKorzystanie z uroków sauny staje się coraz bardziej popularne.  Saunaria dostępne są bowiem niemal w każdym większym ośrodku sportowo-rekreacyjnym, czy hotelu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz zapewnienia doskonałego relaksu sauna ma również dobroczynny wpływ na nasze  zdrowie oraz wygląd. Dziś pokażemy kilka zalet korzystania z sauny, nawet latem!

Typy sauny

Do wyboru mamy kilka rodzajów saun. Najbardziej ogólny podział wyróżnia saunę suchą oraz mokrą:

sauna sucha, inaczej zwana fińską, cechuje się niską wilgotnością powietrza i jednocześnie wysoką, bo sięgającą ok. 90-120 stopni C temperaturą,

sauna mokra, zwana rzymską, cechuje się wysoką, niemal 100% wilgotnością oraz niższą temperaturą.

Sauna dla zdrowia

Wśród najważniejszych zalet korzystania z sauny wymienić należy dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, a w szczególności pomoc w leczeniu takich dolegliwości, jak:

– nadciśnienie tętnicze,
– dolegliwości stawowe i kostne,
– zaburzenia funkcjonowania układu rozrodczego,
– dolegliwości układu oddechowego,
– choroby układu sercowo-naczyniowego,
– zaburzenia ze strony układu nerwowego.

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może z sauny korzystać.  Przeciwwskazaniami do tego są choroby niewydolnościowe układu krążenia, zmiany miażdżycowe, choroby wątroby oraz nerek, grzybice,  czy gruźlica.  Osoby, które  cierpią na tego typu schorzenia powinny wizytę na saunie skonsultować z lekarzem.

Sauna dla urody

Sauna to również doskonały pomocnik w dbaniu o piękną urodę. Świetnie wpływa ona na stan naszej skóry. Korzystając z sauny:

– oczyszczamy organizm z toksyn oraz metali ciężkich,
– odblokowujemy gruczoły łojowe i tym samym pozbywamy się nadmiaru sebum,
–  uwalniamy organizm z nadmiaru soli.

Dzięki temu nasza skóra staje się gładka i sprężysta, natomiast organizm wolniej się starzeje. Redukuje  się również cellulit oraz zmniejsza opuchlizna, co często doskwiera nam w upalne dni.

 Jak korzystać z sauny?

Najlepiej jest korzystać z sauny ok. 1-3 razy w tygodniu. Czas pobytu nie powinien przekraczać ok. 15 minut, a po wyjściu należy wziąć naprzemiennie chłodny i ciepły prysznic. Przed wejściem do sauny nie powinno się spożywać alkoholu, kawy ani innych napojów i pokarmów podnoszących ciśnienie.

Mamy nadzieję, że tych kilka informacji przekona Was do uroków sauny i zachęci do korzystania z niej nawet w lecie.

 

Zostaw komentarz