Styl życia

Skok ze spadochronem? Spróbuj i ty!

Napisany przez easylife

skoki-spadochronoweSzukasz sposobu na spędzenie wakacyjnego weekendu? A może masz ochotę na coś całkowicie szalonego, żeby odmienić swoje życie i naładować swoje wewnętrzne akumulatory? Skocz ze spadochronem! Teraz możesz zrobić to bez badań lekarskich, szkoleń i specjalnej kondycji. Jak to możliwe?

Wybierz skoki tandemowe, ponieważ to właśnie one są przeznaczone dla osób bez doświadczenia w spadochroniarstwie. Dzięki skokom w tandemie, które odbywają się wspólnie z instruktorem, możesz pokonać swój strach i skoczyć z wysokości nawet 4000 metrów nad ziemią. A gdy szukasz świetnego pomysłu na prezent, możesz także wybrać skok tandemowy – taka niespodzianka na pewno będzie zapamiętana na zawsze.

Czym są skoki tandemowe?

Skoki te, jak zostało już wspomniane, mają miejsce w dwójkę – bierze w nich udział kompetentny instruktor, a także sam uczestnik. Do skoku tandemowego nie trzeba praktycznie żadnego przygotowania, wystarczy tylko 15-minutowe przeszkolenie bezpieczeństwa przed samym skokiem. To powoduje, że to rozrywka przeznaczona praktycznie dla każdego, kto ma na nią ochotę. Jedyne przeciwwskazania dotyczą niestabilności kręgosłupa, ostrych stanów chorobowych układów krwionośnego i oddechowego, epilepsji, łamliwości kości.

Jak odbywa się skok w tandemie?

Po przybyciu na lotnisko skoczek bierze udział w krótkim przeszkoleniu, odbiera sprzęt (gogle, kombinezon), a potem wkracza do samolotu. Samolot wynosi uczestników skoku na wysokość 3000 metrów lub 4000 metrów – od wysokości zależy czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Dla 3000 metrów to 30 sekund, dla 4000 metrów – 60 sekund. Po wyskoku instruktor i uczestnik spięci specjalną uprzężą spadają aż do osiągnięcia określonego pułapu, potem otwiera się spadochron i następuje kilkuminutowe opadanie aż do miękkiego lądowania na trawie.

Twój skok na filmie

Swój pierwszy skok ze spadochronem warto zapamiętać na zawsze – w tym pomoże wideo rejestracja całego wydarzenia. Obecnie wszystkie szkoły spadochronowe dają swoim klientom taką możliwość. Wtedy skacze dodatkowa osoba z kamerą przymocowaną do kasku. Po zakończeniu skoku można otrzymać zmontowany film oraz zdjęcia. Koszt to około 200 złotych dodatkowo, ale warto zdecydować się na taką właśnie opcję.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Skoki tandemowe są organizowane na terenie całej Polski, a dzięki temu, że rezerwację przeprowadza się przez internet, nie trzeba nigdzie dojeżdżać, by umówić się na swój wyczyn – wystarczy tylko przyjechać na lotnisko w dniu skoku.

Jaką szkołę spadochronową wybrać? Tych, którym zależy na najlepszych emocjach, zaprasza szkoła spadochronowa Skydive, której główna siedziba to lotnisko Kruszyn po Włocławkiem. Skoki organizowane są też w Kamieniu Śląskim koło Opola oraz w Przasnyszu na Mazowszu. Ceny skoków w Skydive rozpoczynają się od 550 złotych. Oferta i formularz rezerwacyjny dostępne są na stronie internetowej szkoły pod adresem https://skydive.pl.

Gdy wobec tego od dawna marzysz o skoku ze spadochronem, wybierz skoki tandemowe. Dzięki nim możesz poczuć na własnej skórze prędkość nawet 200 kilometrów na godzinę i zobaczyć świat z wysokości. Nie czekaj i zarezerwuj dogodny dla ciebie termin lub wykup voucher upominkowy dla bliskiej ci osoby!

1 komentarz

Zostaw komentarz