Trendy

Smartfon z dużym ekranem – czy warto?

Napisany przez easylife

Kiedyś główną (i nierzadko) jedyną funkcją telefonów była możliwość komunikacji poprzez rozmowę lub wysłanie wiadomości tekstowej. Aktualnie dostępne smartfony nie tylko oferują nam różne i innowacyjne kanały komunikacji, ale dodatkowo są wyposażone w funkcje, które sprawiają, że stają się podstawowym urządzeniem, które umożliwia nam zarówno wykonywanie swojej pracy, dokonywanie zakupów czy rozrywkę. Nowoczesne smartfony dostępne są również w różnych rozmiarach – od kompaktowych po obszerne modele. Czy smartfon z dużym ekranem jest dobrym wyborem? Sprawdź.

Duży telefon – czy to dobry wybór?

Jeśli porównamy rozmiar telefonu komórkowego sprzed dziesięciu lat z jednym ze smartfonów dostępnych obecnie, od razu będziemy w stanie zauważyć różnicę w wielkości urządzeń. Wpływ na popularność smartfonów z dużym ekranem ma oczywiście kilka czynników. Jednym z nim jest fakt, że telefon już od dawna przestał spełniać jedynie funkcję narzędzia służącego do komunikacji. Za pomocą smartfonów robimy zdjęcia, nagrywamy wideo czy też oglądamy filmy na różnych serwisach streamingowych. Smartfon to jednocześnie narzędzie służące do pracy, a korzystanie z telefonu o dużej przekątnej jest dla wielu osób bardziej komfortowe i ma wpływ na ich pracę.

Czy jednak duży telefon to zawsze dobry wybór? W tej sytuacji wiele zależy od naszych preferencji. Dla niektórych osób optymalnym rozwiązaniem będą funkcjonalne modele, których przekątna ekranu nie przekracza 5 cali. Inni wybiorą modele 6-calowe i większe, szczególnie jeśli ich celem są gry bądź oglądanie filmów.

Smartfon z dużym ekranem – o czym pamiętać?

W pewnym momencie duże telefony stały się czymś w rodzaju trendu. I choć duża przekątna ma swoje niewątpliwe zalety, czasami duży telefon może najzwyczajniej okazać się niepraktyczny. Pamiętajmy, że smartfon to urządzenie, którego aktualnie używamy codziennie, czasami nawet przez kilka godzin w ciągu dnia. Aby wygodnie korzystało się nam z telefonu, powinien on przede wszystkim wygodnie leżeć w dłoni i nie męczyć naszych palców czy nadgarstka. Zwróć również uwagę, że zbyt duży telefon znacznie trudniej będzie umieścić w kieszeni.


Smartfon z rozkładanym ekranem – ciekawa alternatywa

Świat technologii nie przestaje nas zaskakiwać. Okazuje się bowiem, że możemy korzystać zarówno z urządzenia, które bez przeszkód zmieści się w naszej kieszeni i będzie dobrze leżeć w dłoni i jednocześnie zaoferuje nam wszystkie zalety dużego telefonu. Jak to możliwe? Przykładem jest smartfon z rozkładanym ekranem Samsung Galaxy Z Fold3 5G. Jego rozkładany wyświetlacz posiada aż 7,3 cala. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest rozkładany ekran, możemy nie tylko oglądać ulubione filmy w dobrej rozdzielczości, ale także uczyć się i pracować.

 

Zostaw komentarz