Zdrowie i uroda

Domowe SPA dla stóp

stopy
Napisany przez easylife

Wygląd naszych stóp jest bardzo ważny. W szczególności powinniśmy zadbać o nie latem, gdy wychodzimy na zewnątrz z odkrytymi stopami. Jednak coraz więcej osób ma bardzo duży problem z tą częścią ciała, która pomimo starannej pielęgnacji nie prezentuje się najlepiej. Zatem czy możemy w jakiś sposób to zmienić? Jakie zabiegi dla stóp są dla nas najlepsze?

Domowe SPA dla naszych stóp

Zdecydowanie wygląd naszych stóp jest bardzo ważny. W szczególności powinniśmy o nie zadbać latem, gdy bardzo często je odkrywamy. Zazwyczaj to właśnie Panie często dbają o swoje stopy, jednak należy pamiętać o tym, iż pielęgnacja stóp powinna dotyczyć także Panów. Zatem w jaki sposób powinniśmy o nie zadbać?

Warto pamiętać, iż jeżeli zależy nam na tym, aby nasze stopy prezentowały się doskonale, powinniśmy wybierać jedynie bawełniane skarpetki. Dzięki temu, iż skarpetki nie posiadają domieszki z tworzyw sztucznych możemy być pewni, że nasze stopy będą oddychać. Warto takie bawełniane skarpetki zakładać także na noc, smarując wcześniej stopy grubą warstwą kremu. Tym samym doskonale się zregenerują.

Inwestując w kosmetyki do stóp warto pamiętać, że kremy do stóp powinny być naprawdę wysokie jakości. Oznacza to, iż największą uwagę powinniśmy zwrócić na ich skład. Warto wybierać kremy ze składem w pełni naturalnym. Jednak jak jeszcze powinna wyglądać pielęgnacja stóp?

Jak dbać o swoje stopy?

Naszym rytuałem powinno stać się także złuszczanie naskórka stóp. Jest to bardzo istotne, żeby systematycznie pozbywać się naskórka, ponieważ w przeciwnym razie nie tylko nasze stopy będą wyglądać nieestetycznie, ale także nie będziemy mogli dokładnie zaaplikować kremów, a dodatkowo nie wchłoną się do naszej głębszej warstwy skóry.

Warto w swoim domu także co pewien czas wykonać SPA dla stóp. Aby doskonale je nawilżyć, warto przygotować kąpiel w siemieniu lnianym. Jest to naturalna metoda nawilżania naszych stóp. Dzięki temu, iż zaparzymy siemię lniane w gorącej wodzie, powstaje specjalny „krochmal”. W późniejszym etapie gdy woda już przestygnie, powinniśmy moczyć w nim kilkanaście minut nogi. Po takim zabiegu będą piękne i gładkie.

Doskonałym rozwiązaniem w szczególności dla delikatnej skóry stóp oraz skłonnej do alergii są kąpiele w wodzie różanej. Możemy także dodać płatki róż i w takiej mieszance moczyć co tydzień nasze stopy.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż na nasze stopy mają bardzo duży wpływ buty, w jakich codziennie chodzimy. Jest to bardzo istotne aby pamiętać o tym, że przykładowo obuwie wykonane w całości z tworzywa sztucznego nie przepuszcza powietrza. Tym samym nasze stopa poci się i nie oddycha, co nie jest dobre dla naszej skóry. Doskonałym pomysłem są wysokiej jakości kremy do stóp. Warto zdecydować się na taki zakup, ponieważ to właśnie dzięki temu po każdej kąpieli będziemy mogli doskonale nawilżyć nasze stopy i nie będziemy czuli już żadnego dyskomfortu. Doskonałym pomysłem są także systematyczne zabiegi SPA dla naszych stóp, jak również noszenie tylko przewiewnego obuwia.

Zostaw komentarz