Zdrowie i uroda

W jaki sposób naturalnie obniżyć ciśnienie tętnicze

Napisany przez easylife

W obniżaniu wysokiego ciśnienia tętniczego duże znaczenie ma profilaktyka, jednak chodzi tu nie tylko o regularne przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza, a o codzienną dietę, która wspomaga ten proces. Znane są znakomite domowe sposoby, które sprawiają, że nie tylko minimalizujemy skutki choroby, ale zapobiegamy również jej wystąpieniu w przyszłości.

Kiedy możemy mówić o nadciśnieniu tętniczym

W codziennej profilaktyce zdrowotnej, szczególnie po przekroczeniu 40. roku życia, ważne jest systematyczne mierzenie ciśnienia. Prawidłowy wynik pomiaru to 120/80 mm Hg. W momencie przekroczenia 140/90 mm Hg można mówić o nadciśnieniu tętniczym. Nie oznacza to jednak, że od razu jesteśmy skazani na leczenie farmakologiczne. Warto początkowo zmienić styl życia i wprowadzić odpowiednią dietę. Dopiero, jeśli ta próba leczenia zawiedzie, należy skorzystać z pomocy lekarza.

Jak obniżyć ciśnienie tętnicze domowymi sposobami

* Spacerujmy codziennie przez co najmniej trzydzieści minut, dzięki czemu dotlenimy komórki ciała, a serce zacznie sprawniej pompować krew.

* Wyeliminujmy z diety sól. Osoby borykające się z nadciśnieniem nie powinny spożywać dziennie więcej niż pół łyżeczki soli, a jeżeli jest to możliwe najlepiej wyeliminować ją całkowicie.

* Unikajmy przetworzonej żywności (wędliny, konserwy, dania instant) i przekąsek zawierających sól (chipsy, solone orzeszki, itp.).

* Rzućmy raz na zawsze palenie. Nikotyna znacznie podnosi ciśnienie krwi, przez co nasze serce przez cały dzień przemęczą się szybko pompując krew.

Produkty obniżające ciśnienie

* Gorzka czekolada (zawierająca minimum 70% kakao). Ten popularny smakołyk zawiera flawonole, które wykazują działanie uelastyczniające dla naszych naczyń krwionośnych, a także zapobiegają ich skurczom. Dzienna dawka gorzkiej czekolady wynosi 60 gramów.

* Potas. Ze względu na to, że przy nadciśnieniu przyjmuje się leki moczopędne wypłukujące potas z organizmu, konieczne jest jego uzupełnianie poprzez odpowiednią dietę. Należy do niej wprowadzić pomidory, banany, suszone śliwki, nasiona soi.

* Zioła. Nie od dziś wiadomo, jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie mają konkretne zioła. W przypadku nadciśnienia zaleca się picie dwa razy dziennie naparów z lipy, głogu, dziurawca. Rozszerzają one naczynia krwionośne, dzięki czemu regulują także pracę serca.

Zostaw komentarz