Trendy

Wybieramy prezent urodzinowy dla 8 latki

prezent dla 8 latki
Napisany przez easylife


Szukasz ciekawego prezentu dla dziewczynki na 8. urodziny? Oto lista sprawdzonych pomysłów na prezent dla ośmiolatki, który z pewnością wprawi ją w nieukrywany zachwyt.

Na sportowo

Jeśli solenizantka jest aktywnym dzieckiem, na pewno ucieszy ją nowy gadżet sportowy, który sprawi, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie dla niej jeszcze lepszą rozrywką. Dużą popularnością cieszą się hulajnogi, które uwielbiane są zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Taki sprzęt sportowy doskonale sprawdzi się do zabaw na podwórku, a także jako “pojazd” do szkoły. W sklepach z asortymentem sportowym można znaleźć hulajnogi w kolorystyce, która spodoba się każdej dziewczynce. 

Modne wśród dzieci w tym wieku są również deskorolki czy rolki. Przed wyborem takiego sprzętu warto jednak dyskretnie upewnić się, że tego rodzaju gadżet sportowy faktycznie trafi w gust 8-latki. 

Do zabawy w domu

Sklepy przepełnione są zabawkami dla dzieci, które doskonale sprawdzą sie podczas domowej zabawy. Dla dziewczynki w wieku 8 lat trafionym prezentem urodzinowym będzie zestaw kreatywny, zawierający samoprzylepne płótno, cyrkonie i rysik, za pomocą których dziecko może tworzyć piękne obrazy. Taka zabawa nie tylko świetnie rozwija wyobraźnię oraz poczucie estetyki, ale również pozwala sie wyciszyć i zrelaksować. Innym pomysłem mogą być zestawy do malowania, wycinania czy rzeźbienia w modelinie. Wszelkiego rodzaju zabawki kreatywne doskonale wpływają na rozwój dziecka i zapewniają fascynującą rozrywkę na wiele godzin.

Jeśli szukamy zabawki na prezent, którą dziewczynka będzie mogła bawić się w domu, to bez wątpienia będzie nią zestaw do eksperymentów. Wiedząc, jaką dziedziną nauki interesuje się 8-latka, możemy łatwo dopasować odpowiedni zestaw do eksperymentów chemicznych, fizycznych, biologicznych. Taka zabawa dostarcza nie tylko mnóstwa wrażeń, ale również uczy podstawowych praw rządzących światem, który nas otacza.

Kolejną grupą zabawek, które możemy wziąć pod uwagę wybierając prezent na 8. urodziny dla dziewczynki są wszelkiego rodzaju gry planszowe. Ich wybór jest naprawdę szeroki. Znajdziemy wśród nich planszówki na refleks, gry planszowe zespołowe czy takie, które wymagać będą sprytu, wyobraźni i strategicznego myślenia. Producenci gier planszowych oznaczają na opakowaniu grupę wiekową, dla jakiej przeznaczony jest produkt, więc bez problemu znajdziemy odpowiednią grę dla 8-latki.

Akcesoria szkolne

Choć takie akcesoria kupujemy zwykle na początku roku szkolnego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet poza sezonem podarować dziecku szkolny gadżet, który może wprawić solenizantkę w zachwyt. Modny piórnik dla dziewczynki, w którym będzie ona mogła przechowywać swoje ulubione długopisy czy kolorowe kredki to jeden z tego rodzaju pomysłów, który warto rozważyć. Ze szkolnych gadżetów możemy również postawić na ładny, kolorowy plecaczek z wizerunkiem bohatera ulubionej bajki, który sprawdzi się nie tylko do szkoły, ale również podczas wakacyjnych wycieczek.

Wybierając prezent urodzinowy dla 8-latki warto wcześniej zorientować się w jej zainteresowaniach oraz gustach, dzięki czemu podarunek będzie idealnie trafiony, wywołując u dziecka prawdziwy zachwyt. 

Zostaw komentarz