Zdrowie i uroda

Zabiegi SPA dla mężczyzn

zabiegi spa dla mężczyzn
Napisany przez easylife

Mężczyźni są coraz częstszymi klientami salonów kosmetycznych, SPA i odnowy biologicznej. Oprócz fachowej opieki oczekują także indywidualnego podejścia i zabiegów dostosowanych do potrzeb ich skóry. Na jakie efekty mogą liczyć panowie poddający się nowoczesnym zabiegom pielęgnacyjnym?

Męska skóra ma swoje wymagania

Różnice w budowie anatomicznej mężczyzn i kobiet regulują hormony. To one również decydują o odmiennej strukturze skóry obu płci, a tym samym o nieco innych potrzebach pielęgnacyjnych.

Mniejszą wrażliwość na dotyk i ból skóry męskiej, tłumaczy się znacznie grubszym naskórkiem. Tkanka łączna skóry panów jest bardziej sprężysta, dlatego nie borykają się oni z cellulitem. Pod wpływem androgenów gruczoły łojowe wydzielają więcej sebum. Daje to skórze większą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, ale niesie ze sobą problemy związane z cerą tłustą, głównie skłonność do powstawania zaskórników, zanieczyszczania się oraz poszerzania porów. Na skórze męskiej szybciej pojawiają się głębokie zmarszczki i bruzdy.

Kosmetyki wyłącznie dla panów

Na rynku dostępne są liczne preparaty, często zebrane w serie, zawierające wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne odpowiednie dla panów. Również w gabinetach kosmetycznych znajdziemy dużą ilość zabiegów SPA dla mężczyzn: oczyszczające lub nawilżające twarz, oparte na substancjach dostosowanych do specyfiki męskiej skóry. Zabiegi te często zawierają masaże na bazie olejków eterycznych, obejmujące twarz, szyję i obręcz barkową. Pomagają one zwiększyć sprężystość skóry i poprawiają jej mikrokrążenie. W lecie mężczyznom proponuje się zabieg kawitacji z kwasem migdałowym, który ma właściwości oczyszczające, matujące, działa również bakteriobójczo.

SPA dla mężczyzn

Jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów SPA dla panów jest depilacją owłosienia, zarówno woskiem jak i laserowo. W okolicach podatnych na podrażnienia takich jak kark, pachy, a często również tors, polecana jest szczególnie ta druga metoda.

Przygodę z zabiegami na ciało, warto rozpocząć od znanych rytuałów pielęgnacyjnych, tradycyjnie przeznaczonych dla mężczyzn, czyli np. ruskiej bani lub sauny fińskiej. Zabiegi te łagodzą napięcia i pobudzają witalność organizmu. Para powstała z polania gorącą wodą kamieni lub ziół działa delikatnie pobudzająco na skórę i zwiększa odporność organizmu. Rytuał ten wzbogacony jest o działające rozgrzewająco biczowanie witkami brzozowymi. W niektórych ośrodkach dodatkowo kąpiel w bani rozpoczyna się szczególnym poczęstunkiem: herbatą ziołową lub kieliszkiem zimnej wódki.

Tradycyjna, bo znana w Europie już od średniowiecza, choć mniej popularna, jest piwoterapia. W zabiegach tego typu wykorzystuje się właściwości piwa, wysłodzin i drożdży piwnych, które stymulują metabolizm i tonizują skórę. Drożdże piwne mają dobroczynne działanie szczególnie na cery tłuste oraz trądzikowe, dlatego polecane są panom. W ośrodkach SPA najczęściej możemy natrafić na kąpiele piwne.

Niektóre ośrodki SPA w ofercie dla panów mają meksykański masaż tequilą. Ma on działanie detoksykujące, niweluje napięcia i bóle mięśniowe. Świetnie sprawdza się po zwiększonym wysiłku fizycznym np. dłuższej i wymagającej górskiej eskapadzie rowerowej lub wspinaczce.

Rytuały na ciało i masaże egzotyczne, dobrze jest uzupełnić o dedykowane panom zabiegi na twarz. Większość profesjonalnych firm kosmetycznych i ośrodków SPA ma w swojej ofercie linie pielęgnacyjne, przeznaczone do specyficznych wymagań męskiej cery. Zabiegi adresowane do panów, często wzbogacane są o specjalistyczne masaże. Uwzględniają one typowy dla mężczyzn rozkład napięć mięśniowych, wynikający z męskiej anatomii i fizjologii.

1 komentarz

Zostaw komentarz