Styl życia

5 pomysłów na ciekawie spędzony czas z własnym psem

pies
Napisany przez easylife

Dla wielu osób pies to jedyny i najważniejszy towarzysz życia, z którym chcą oni dzielić niemal każdą chwilę. Coraz cieplejsze dni zachęcają, aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, a pies może stać się dla nas najlepszym kompanem różnego rodzaju aktywności. Dziś podpowiemy, jak ciekawie spędzić czas z psem, aby zarówno my, jak i nasz czworonóg, mogli czerpać z tego mnóstwo satysfakcji.

Jogging z psem? O tak!

Każdy zdrowy pies uwielbia biegać. W ten sposób może on spożytkować nadmiar energii, wyszaleć się, rozruszać całe ciało. Jeśli lubimy uprawiać jogging, koniecznie zaangażujmy w ten sport naszego psa. Bieganie z nim będzie niosło ze sobą mnóstwo korzyści, począwszy od tego, że będziemy mieć idealnego towarzysza, który zawsze dotrzymuje nam kroku, przez takie aspekty jak bezpieczeństwo, gdy na przykład zechcemy biegać w okolicy, która może nie do końca być dla nas przyjazna. Jeśli zamierzamy biegać z psem, zadbajmy o jego zdrowie i bezpieczeństwo, a mianowicie: zawsze miejmy przy sobie bidon z wodą dla czworonoga, unikajmy biegania w upale, a zwłaszcza po asfalcie, który – rozgrzany – może poparzyć opuszki łap. 

Górski trekking

Wiele osób uwielbia wycieczki po górzystym terenie. Jeśli więc jestesmy miłośnikami takiej formy spędzania czasu, zabierajmy ze sobą swojego psa. Dla czworonoga będzie to doskonała okazja do tego, aby poznać nowe zapachy i nowe miejsca, a dla nas świetny sposób na aktywny wypoczynek z naszym ukochanym pupilem. Zanim wybierzemy się w góry z psem, zadbajmy o jego bezpieczeństwo. Zamiast obroży zainwestujmy w sportowe szelki, koniecznie weźmy ze sobą wodę dla psa, a w przypadku niepogody miejmy pod ręką przeciwdeszczowe ubranko dla czworonoga. Bardzo ważne jest również sprawdzenie stanu zdrowia naszego psa zwłaszcza pod kątem stawów. Niektóre rasy mają predyspozycje do schorzeń i dysplazji, dlatego upewnijmy się, że nasz pies jest w pełni zdrowy, aby móc chodzić po górach.

Frisbee z psem

To zabawa, która każdemu przypadnie do gustu, a nasz pies będzie po prostu wniebowzięty, móc uczestniczyć w tego rodzaju sporcie. Rzucanie dyskiem, czyli frisbee cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicieli czworonogów, a niektóre rasy, jak na przykład Border Collie czy Australian Cattle Dog radzą sobie z tą dyscypliną sportu doskonale. Na początek wystarczy opanować technikę rzutu tak, aby pies mógł swobodnie złapać dysk w locie,  a następnie możemy przejść do nauki różnego rodzaju trików.

Zobacz także: cattle dog hodowla

Agility

Kolejna aktywność to dyscyplina typowo psia. Agility to nic innego jak tor przeszkód, który nasz czworonóg musi bezbłędnie pokonać w jak najszybszym czasie. Z pewnością wielu z nas miało okazję oglądać tego rodzaju zawody, w których udział biorą psy różnych ras i w różnym wieku. Taka zabawa to świetna atrakcja dla naszego psa i zarazem bardzo ciekawy sposób na budowanie więzi z naszym pupilem. 

Sporty wodne

A może by tak spróbować sportów wodnych z psem? Pływanie – zarówno wpław, jak i na kajaku czy w łódce – cieszy się ogromną popularnością, a psy uwielbiają kontakt z wodą w każdej postaci. Jeśli nasz pies nigdy wcześniej nie pływał, pamiętajmy o tym, aby oswajać go z wodą stopniowo, gdyż bardzo łatwo może on zrazić się, co będzie skutkowało niechęcią lub nawet strachem przed pływaniem.

Sport z psem to świetny sposób na spędzenie czasu z naszym ukochanym czworonogiem. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla wielu wskazówką i inspiracją do zaangażowania własnego psa w aktywności na świeżym powietrzu. 

Zostaw komentarz