Kulinaria

7 pomysłów na obiad w 15 minut

dania w 15 minut
Napisany przez easylife

W obecnych czasach jesteśmy mocno zabiegani, przez co mamy coraz mniej czasu na podstawowe obowiązki i zajęcia, jakim jest z całą pewnością przyrządzenie obiadu dla siebie i naszej rodziny. Sięgamy więc po stare pomysły naszych mam i babci, która często serwowała nam różne rarytasy. Świat dzięki internetowi poszedł mocno naprzód, a ludzie podróżują więcej, niż miało to miejsce dziesiątki lat temu. Dlatego też możemy cieszyć się przepisami z innych rejonów świata i kultur, które ludzie przywożą ze sobą od lat.

Szybki obiad z makaronem

Obiad w 15 minut możemy przygotować najczęściej za pomocą ukochanego makaronu. Włoskie potrawy oparte na nim można przyrządzić bowiem bardzo szybko i Polacy upodobali sobie tę kuchnię. Jednym z najpopularniejszych dań z użyciem makaronu, jest makaron z tuńczykiem i szpinakiem. Potrawę tą można przyrządzić bardzo szybko i do tego jest bardzo zdrowa. O właściwościach szpinaku można przeczytać w wielu artykułach. Rybki posiadają mnóstwo witamin omega 3, dzięki którym nasz organizm lepiej funkcjonuje.

Jeśli nie przepadamy za szpinakiem, makaron możemy przygotować również z grzybami, kurczakiem, lub zrobić typowe włoskie spaghetti. Włosi używają mnóstwo przecieru pomidorowego, który gości również coraz częściej w naszych daniach. Pomidory posiadają bowiem sporo potasu, który jest potrzebny do sprawnego funkcjonowania organizmu.

Szybkie dania z ryżem

Oprócz makaronu bardzo popularny staje się również ryż, który był przez wiele lat w cieniu ziemniaków. Te, mimo że bardzo pyszne to w dużej ilości tuczą i nie każdy chce z nimi obcować każdego dnia. Popularnymi daniami z ryżem, które można przygotować w 15 minut, są risotto czy znany nam dobrze Gulasz. Pierś z kurczaka to wyjątkowo łatwe w przyrządzeniu mięso, a jego pokrojenie i podsmażenie zajmie zaledwie kilka minut. W tym samym czasie wystarczy wstawić ryż i gotować go przez kilkanaście minut. Do gulaszu będziemy jeszcze potrzebować warzyw, które powinniśmy dodać według uznania. Nie wszyscy przepadają bowiem za papryką, która wydaje się jednak podstawowym składnikiem tego pysznego dania.

Sprawdź jak dobrać wino do makaronu. Przeczytaj artykuł na wybieramwino.pl

Szybkie dania z kaszą

Rodzajów kasz mamy naprawdę pod dostatkiem i każdy miłośnik gotowania ma swoją ulubioną odmianę. Kasza jest nie tylko zdrowa, ale i prosta i szybka w przygotowaniu. Kasza jaglana, czyli jednak z najczęściej używanych w naszej kuchni, bardzo dobrze pasuje do każdego rodzaju mięsa i warzyw. Warto jest wprowadzić ją do naszego menu, gdyż dzięki niej również dostarczamy sporo wartościowych minerałów. Jak więc widać jest całkiem sporo sposobów, dzięki którym nawet najbardziej zabieganej osobie uda się przygotować potrawę, która zajmie tylko kilka chwil. Na dodatek będzie ona bardzo smaczna i pożywna i będzie ją można podać również dzieciom. Wiele osób nie przepada za jedzeniem w restauracjach i wolą sobie gotować same. Dla osób, które mają mniej czasu szybkie przepisy na bazie makaronu, ryżu czy kaszy powinny się zdecydowanie przydać.

Zostaw komentarz