Dom i wnętrze

Aranżacja małej kuchni

kuchnie na wymiar wrocław
Napisany przez easylife

kuchnie na wymiar wrocławMała kuchnia może być funkcjonalnym i przytulnym miejscem, pod warunkiem, iż odpowiednio ją zaaranżujemy. Niewielka powierzchnia stanowi dość spore ograniczenie, ale pamiętając o poniższych zasadach możemy stworzyć naprawdę wygodną i ładną kuchnię. Oto kilka podpowiedzi, jak to osiągnąć.

Jak urządzić małą kuchnię, aby korzystanie z niej sprawiało przyjemność? Jak sprawić, by kuchnia wydawała się większa niż jest w rzeczywistości? Oto kilka pomysłów.

Kolory w kuchni

Aby optycznie powiększyć kuchnię, warto stosować jasne kolory. Aby uzyskać efekt głębi, wystarczy jedną ścianę pomalować na ciemniejszy kolor. Nie zapominajmy również o podłodze – ta w jaśniejszej barwie będzie korzystniejsza dla małej kuchni.

Szafki wiszące

Przy małej powierzchni kuchni lepiej zrezygnować z wysokich szafek na rzecz tych zawieszonych niżej, co sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało większego. Warto również zamontować nad blatami dodatkowe małe szafeczki na przybory kuchenne, przyprawy i inne drobniejsze rzeczy, dzięki czemu optymalnie wykorzystamy tę powierzchnię ścian. Unikajmy natomiast wieszania akcesoriów kuchennych na hakach, gdyż wywoła to efekt chaosu i sprawi, że kuchnia wyda się ciasna.

Drzwi przesuwne i rolety

Warto również zadbać o to, aby wszelkie drzwi mebli (a także te wejściowe) były przesuwne lub w formie rolet. Dzięki temu mała kuchnia będzie łatwiejsza w użytkowaniu.

Blaty

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie długich i szerokich blatów, pod którymi umieścimy nie tylko szafki, ale również wszelkiego rodzaju skrzynki czy szuflady na kółkach, które są bardzo wygodne z codziennym użytkowaniu. Warto również pomyśleć o roboczym blacie składanym, którego używamy tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, natomiast na co dzień byłby on złożony, “uwalniają” dodatkowe miejsce.

Ergonomiczny projekt

Jeśli planujemy generalny remont kuchni z wymianą wszystkich mebli lub po prostu wprowadzamy się do nowego mieszkania bez wyposażenia, dobrym pomysłem będzie zamówienie gotowego projektu lub kupienie mebli na wymiar. Dzięki temu możemy wygodnie i zgodnie z naszymi preferencjami zagospodarować przestrzeń i tym samym sprawić, że nawet mała kuchnia będzie ergonomiczna i przyjazna w użytkowaniu.

Polecamy: kuchnie na wymiar Wrocław – nowoczesne meble kuchenne dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Zostaw komentarz