Dom i wnętrze

Meble łazienkowe do małego pomieszczenia

Napisany przez easylife

Mała łazienka może zmieścić dużo kosmetyków i do tego zachować estetyczny wygląd. Kluczem do urządzenia niewielkiego pomieszczenia jest dobór funkcjonalnych mebli. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci kupno mebli do Twojej łazienki.

 

Praktyczny zestaw łazienkowy

Jeśli ogranicza Cię metraż, wybierz meble, które pozwolą wykorzystać praktycznie każdy kąt łazienki. Będzie to na przykład szafka zintegrowana z umywalką. Po zlewem w łazience jest mnóstwo przestrzeni, w której możesz przechowywać kosmetyki lub środki czystości. Szafka z szufladami to strzał w dziesiątkę. Wysuwając szuflady, masz łatwy dostęp do przyborów wykorzystywanych przy codziennej pielęgnacji twarzy czy makijażu. Szuflady warto uzupełnić o pojemniki i przegródki, które posegregują przedmioty i pozwolą zachować je w porządku.

Szafki z lustrem

Nad umywalką możesz zawiesić szafkę z lustrem. W ten sposób zyskasz wiele miejsca do przechowywania. Dodatkowo, duże lustro optycznie powiększy małe pomieszczenie. Podobnie zadziałają meble łazienkowe z frontami wykończonymi na wysoki połysk. Szafka z lustrem może mieć wbudowane oświetlenie – coraz częściej wykorzystuje się listwy ledowe, które są energooszczędne i pasują do nowoczesnych aranżacji wnętrz. W ten sposób zaoszczędzisz też miejsce na ścianie, w którym musiałby wisieć kinkiet.

meble-lazienkowe-do-malego-pomieszczenia

Meble łazienkowe do zabudowy

W łazience możesz tez skorzystać z mebli przeznaczonych do zabudowy pralki, suszarki i innych sprzętów stojących w łazience. Taki słupek może sięgać do sufitu, zapewniają pojemne miejsce nad pralką do przechowywania ręczników, kosmetyków czy akcesoriów. Warto pamiętać o tym, że przedmioty zamknięte w szafkach ułatwiają utrzymanie estetycznego ładu w łazience. Możesz też wybierać meble modułowe, które są dostępne w wielu wymiarach, co pozwala na dobór zestawu do łazienki w rozmiarze S.

Kosze cargo i pawlacze w łazience

W niewielkich wnękach możesz umieścić wąską i wysoką szafkę. Pod sufitem sprawdzi się pawlacz spełniający rolę schowka dla rzadziej używanych przedmiotów. We wnękach bardzo wygodne są szafki z wysuwanymi koszami typu cargo. W ten sposób zabudujesz wąską przestrzeń i jednocześnie wygodnie sięgniesz do wszystkich przedmiotów przechowywanych głębiej w szafce.

meble-lazienkowe-do-malego-pomieszczenia_2

Ważne akcesoria do łazienki

W małej łazience ważne są również akcesoria – organizery ułatwia zapanowanie nad bałaganem, a pojemniki pozwolą wykorzystać każdy zakątek w szafce. Jeśli wykańczasz lub generalnie remontujesz łazienkę i planujesz kupno kaloryfera, wybierz grzejnik, na którym można wygodnie suszyć ręczniki. W ten sposób oszczędzisz miejsce na ścianie, gdzie wisiałyby uchwyty na ręczniki.

Styl i materiały mebli do łazienki

Meble łazienkowe nie tylko powinny być dopasowane do stylu wykończenie pomieszczenia, ale przede wszystkim muszą być odporne na wilgoć. Dlatego wybieraj zestawy lub pojedyncze szafki wykonane z drewna, które zostało odpowiednio zaimpregnowane i odporne na wodę. Dobrym wyborem są również meble wykonane z wytrzymałych płyt MDF, na przykład polakierowanych na wysoki połysk, przeznaczone konkretnie do łazienki.

Zostaw komentarz