Dom i wnętrze

Bateria łazienkowa – co brać uwagę przy wyborze?

Napisany przez easylife

Sklepy z armaturą i wyposażeniem łazienek prześcigają się z różnorodnością oferty. Wchodząc do takiego salonu, czy przeglądając ofertę sklepu internetowego, możemy dostać niemal oczopląsu, bo wielość rozwiązań zdecydowanie nas przytłacza. Zobaczmy zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze baterii do łazienki.

Styl wnętrza

Wygląd baterii to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę. Bateria łazienkowa powinna się bowiem wpisywać w styl wnętrza i być uzupełnieniem aranżacji łazienki. To właśnie z tego powodu do łazienek w stylu nowoczesnym świetnie pasują baterie o designerskich, czasem nawet nieco futurystycznych kształtach, a do łazienki w stylu retro idealnie nadają się baterie stylizowane, które wyglądają jakby pochodziły sprzed co najmniej pół wieku.

Od tego, jaki styl wybierzemy, zależy również to, czy będziemy mieć do czynienia z baterią jednouchwytową, czy bardziej tradycyjną, z dwoma kurkami. Ta pierwsza jest bardzo wygodna w użyciu i w nowoczesnych stylizacjach sprawdza się doskonale. Natomiast w przypadku baterii stylizowanych na styl retro, zdecydowanie trudniej będzie taką baterię znaleźć. Nic w tym dziwnego, bo przecież w czasach, z których one pochodzą, nie było baterii jednouchwytowych, lecz wyłącznie takie z kurkami.

Bateria łazienkowa – z termostatem czy bez?

Przy wyborze baterii powinniśmy również zastanowić się nad wyborem baterii z termostatem. Takie baterie są szczególnie wygodne w kabinach prysznicowych, bo gwarantują, że woda będzie miała stałą temperaturę i żadne wahania ciśnienia nie spowodują nieprzyjemnych niespodzianek w postaci lodowatej czy, co gorsza, gorącej wody. Zanim jednak uznamy, że warto taką baterię kupić, to sprawdźmy, czy możemy ją zastosować. Montaż baterii z termostatem nie jest bowiem zalecany, gdy woda jest podgrzewana przez kocioł dwufunkcyjny lub podgrzewacz przepływowy, zarówno gazowy, jak i elektryczny.

Jakość wykonania

Ostatnią kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, ale to wcale nie znaczy, że najmniej istotną, jest jakość materiałów, z których została wykonana bateria łazienkowa. Dobrzy producenci dają na swój sprzęt co najmniej kilkuletnie gwarancje. Bateria bez gwarancji producenta może zatem oznaczać tylko jedno – bardzo kiepską jakość i takich baterii nie powinniśmy kupować, nawet wtedy, gdy cena wydaje się atrakcyjna. Pamiętajmy, że łazienkę zwykle wykańczamy raz na kilkanaście lat, dlatego nie tylko jej wygląd, ale również jakość, ma znaczenie.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Baterie-Lazienkowe-311.html

1 komentarz

Zostaw komentarz