Zdrowie i uroda

Dieta jabłkowa

dieta jabłkowa
Napisany przez easylife

dieta jabłkowaTo prosta i smaczna dieta dla miłośników jabłek, choć w wersji radykalnej dość monotonna. Z jej pomocą można się pozbyć nawet do 2,5 kg w ciągu pięciu dni.

Podstawą diety jabłkowej są rzecz jasna jabłka. W mniej restrykcyjnej wersji tej diety przerzucamy się po prostu na posiłki mniejsze i lżejsze (np. wg diety lekkostrawnej), uzupełniając je jedynie jabłkami. Wersja radykalna polega na spożywaniu przez kilka dni wyłącznie jabłek. Wzbudza to zastrzeżenia ekspertów, którzy nie są zbyt przychylni dietom bazującym na jednym składniku. Brak różnorodności w harmonogramie żywienia stwarza ryzyko niedostarczenia składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Aby zachować wszelkie środki ostrożności, do radykalnej wersji diety jabłkowej należy się przygotować, stopniowo rezygnując z kawy, słodyczy oraz wędlin na rzecz warzyw i owoców. Pozwoli to uniknąć rozstroju żołądka podczas trwania właściwej diety. Sama dieta trwa 3 dni i polega na jedzeniu dowolnej ilości jabłek i nawadnianiu organizmu wodą mineralną lub naparami z mięty lub rumianku. Po zakończeniu ścisłej diety do menu należy stopniowo wprowadzać bardziej urozmaicone, lekkostrawne posiłki, by nie obciążać żołądka. Dietę jabłkową w wersji rygorystycznej należy skonsultować z lekarzem.

W wersji mniej rygorystycznej postępujemy podobnie: najpierw potrawy ciężkostrawne zamieniamy na lżejsze i ograniczamy wielkość porcji, a wszystko uzupełniamy jabłkami. Sekretem ich działania jest błonnik, który zwiększa uczucie sytości i znacznie poprawia perystaltykę jelit.

Zostaw komentarz