Zdrowie i uroda

Ochrona i pielęgnacja włosów latem

Włosy
Napisany przez easylife

WłosyW okresie letnim każda z nas pragnie wyglądać świeżo i pięknie. Dbamy o ładną opaleniznę, nawilżamy skórę kosmetykami pielęgnacyjnymi. Często jednak zapominamy, iż prawdziwą ozdobą są zadbane i zdrowe włosy.

Latem włosy narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych: promieni UV, wiatru, soli morskiej , a także stosowanych przez cały rok kosmetyków do stylizacji. Wszystko to sprawia, iż tracą one blask, stają się łamliwe, suche  i w konsekwencji przestają stanowić naszą ozdobę.

Szampony

Na skutek wysokiej temperatury w lecie nasza głowa bardziej się poci, a  w wyniku większej aktywności  gruczołów łojowych, włosy łatwiej gromadzą brud i szybciej się przetłuszczają. W lecie warto myć włosy częściej, natomiast stosować do tego celu szampony delikatne, najlepiej ziołowe  z filtrami UV.  Szampony przeznaczone do pielęgnacji włosów latem zabezpieczają zarówno włosy, jak i skórę głowy.

Kosmetyki pielęgnacyjne

W lecie nasze włosy szczególnie potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Aby chronić je przed niekorzystnymi czynnikami w postaci słońca, wiatru, soli morskiej czy wody chlorowanej stosuj odpowiednie maseczki i odżywki, zwłaszcza te domowej roboty. Idealnie sprawdza się oliwa z oliwek, którą można nałożyć na całą długość włosów lub wetrzeć w ich końcówki, po czym zmyć dokładnie szamponem.

Ochrona na plaży

Podczas kąpieli słonecznych nie zapominaj o ochronie włosów. Stosuj wodoodporne olejki do włosów z filtrami UV, które zabezpieczą zarówno przed słońcem, jak i szkodliwym działaniem soli morskiej i chloru. W miarę możliwości osłaniaj przed promieniami słonecznymi. Za pomocą kapelusza lub chusty.  Po wyjściu  wody koniecznie umyj włosy delikatnym szamponem, a  następnie nałóż regenerująca odżywkę.

Letnia dieta dla włosów

Aby nasze włosy były piękne, lśniące i zdrowe, letnia dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste, kiełki roślin,  jajka i przetwory mleczne. Szczególne miejsce na naszym stole powinny zająć warzywa sezonowe, jak szpinak, brokuły, sałata, szparagi, czy natka pietruszki. Nie zapominaj o rybach morskich, które dostarczają cennych kwasów omega-3. Zamiast czarnej herbaty warto sięgać po herbatę z pokrzywy oraz skrzy[u polnego, których dobroczynne właściwości dla urody doceniły nasze prababki.

1 komentarz

  • Nie musiałam długo czekać na efekt “siana” na mojej głowie…Mam włosy farbowane na blond, co dodatkowo je osłabiło. A może napisze zaproponują Państwo jakieś maseczki do włosów, które można samemu w domu zrobić ? :)Pozdrawiam!

Zostaw komentarz