Dom i wnętrze

Fotel w centrum uwagi

fotel
Napisany przez easylife

Każdy dobrze urządzony salon powinien mieć punkt, który przyciąga wzrok już od wejścia. Prostym i efektownym rozwiązaniem może być fotel w stylu skandynawskim. Koniecznie kolorowy!

Fotel tapicerowany najmodniejszym dodatkiem

Nie trzeba przeprowadzać remontu całego salonu, aby dodać mu charakteru. Stosunkowo niewielką zmianą może być wymiana fotela. Lub zmiana jego obicia! Obecnie bardzo modne są fotele tapicerowane naturalnymi materiałami we wzory lub w intensywnych kolorach. Jeśli już masz w salonie (lub ukryty w innym pomieszczeniu) tapicerowany fotel, koniecznie wyciągnij go z ukrycia! Nudnego koloru możesz pozbyć się samodzielnie wymieniając obicie samodzielnie lub oddając mebel do tapicera. Taki sposób odnawiania wiekowych mebli jest tak bardzo popularny, że w wielu miastach można zapisać się na warsztaty wymiany obić!

Kolor: mała zmiana – wielki efekt

Kupując nowy fotel lub zmieniając tapicerkę starego, koniecznie wybierz żywy kolor, który będzie kontrastował z resztą aranżacji salonu. Dla przykładu, w skandynawskim salonie, w którym przeważa kolor biały i naturalne drewno, świetnie sprawdzi się fotel w zielone liście. Będzie on podkreślał bliskość natury, która jest tak mile widziana w stylu skandynawskim, a jednocześnie doda aranżacji niezbędnych kolorów. Taka barwna plama – np. błękitna w szarym salonie lub zielona w brązowo-beżowym – zadziała jak magnes na gości. Poza tym, na żywe kolory zawsze miło jest popatrzeć.

Fotel w stylu skandynawskim – piękny i wygodny

Jeśli dopiero zamierzasz kupić wymarzony mebel, koniecznie rozważ fotel w stylu skandynawskim. Większość mebli w tym stylu jest tak elegancka, że z łatwością dopasowują się do niemal każdej aranżacji. Ich przewagą jest natomiast to, że są jednocześnie efektowne i ergonomiczne. Szukaj modeli jak najbardziej zbliżonych do klasycznych foteli, czyli takich, które mają głębokie siedzenie i wysunięte do przodu elementy oparcia, służące podparciu boków. Takie boczne skrzydła nazywa się czasem „uszami” fotela. W tak skonstruowanym fotelu można się zapaść i wygodnie przesiedzieć nawet wiele godzin, bez bólu pleców. Wręcz przeciwnie, dobrze podparte ciało może się zrelaksować i w pełni odpocząć.

Warto też wybrać model fotela skandynawskiego, który ma podłokietniki. Nie są one obowiązkowe, ale sprawią, że w takim meblu wygodnie będzie czytać książkę, gazetę czy pracować na laptopie.

Idealny fotel do salonu w pigułce:

  • duży,
  • z głębokim siedziskiem,
  • z „uszami”,
  • tapicerowany bawełną lub lnem,
  • w żywym, kontrastowym kolorze
  • …lub w barwne wzory,
  • z podłokietnikami.

Zostaw komentarz