Dom i wnętrze

Gdzie kupić rolety zewnętrzne i bramy garażowe na wymiar?

Napisany przez easylife

Tegoroczna zima okazała się rekordowa pod względem cen gazu. Przyczyniło się do tego wiele zewnętrznych czynników z całego świata, które miały wpływ na rosnące ceny błękitnego paliwa. Widząc, jak wysokie są koszty ogrzewania domów, coraz więcej osób szuka sposobu na to, aby uczynić go bardziej efektywnym energetycznie. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak rolety zewnętrzne, skutecznie ograniczające straty ciepła z budynku na zewnątrz.

Nowe rolety okienne zewnętrzne do starego domu

W nowo budowanych domach rolety podtynkowe są już niemal standardem. Ale czy jest tak samo w przypadku domów nieco starszych? Oczywiście, że nie. Przed laty rolety zewnętrzne natynkowe były nowością, dosyć zresztą kosztowną. Niewiele osób było stać na ich montaż, co na szczęście już uległo zmianie. Obecnie każdy właściciel domu może do niego zamówić produkowane na wymiar rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne i natynkowe, które idealnie będą pasować do każdego otworu. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów z oknami dwuszybowymi, które nie są tak ciepłe, jak okna trójszybowe.


Jakie korzyści daje zastosowanie rolet zewnętrznych?

Chcesz poznać wszystkie korzyści, na które możesz liczyć dzięki temu, że w twoim budynku pojawią się rolety zewnętrze? Oto one!

  • Mniejsze straty ciepła — kiedy twoje okna zostaną zabezpieczone roletami zewnętrznymi, to stanowią one dodatkową warstwę izolacji termicznej. Rolety zewnętrzne składają się z aluminiowych listewek z dwoma ściankami, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie ze specjalnej pianki. Jest ona bardzo dobrym izolatorem termicznym oraz akustycznym. Straty ciepła będą wyraźnie mniejsze podczas bardzo wietrznych dni, kiedy to rolety antywłamaniowe nie będą dopuszczać podmuchów do bezpośredniego kontaktu z oknem.
  • Lepsza izolacja akustyczna — okna produkowane w starych technologiach najczęściej są nieszczelne. Ma to swoje konsekwencje w postaci ww. strat ciepła, ale i hałasu, który będzie dostawać się do budynku. Jeżeli chcesz temu zapobiec i cieszyć się ciszą oraz spokojem, to roleta okienna zewnętrzna jest bardzo dobrym wyborem.

Jak wykonać bezinwazyjny montaż rolet zewnętrznych?

Jeśli tym, co zniechęca cię do montażu rolet, jest związana z tym praca i bałagan, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nie ma potrzeby przeprowadzania kosztownych i kłopotliwych przeróbek wewnątrz budynku, w tym kuciu tynków, by założyć roletę. Z powodzeniem mogą one być instalowane na zewnątrz, do elewacji budynku. Jeśli mają to być rolety na wymiar, sterowane elektrycznie, wystarczy wykonać jeden otworów przez ścianę budynku, który posłuży do doprowadzenia zasilania elektrycznego do wnętrza kasety, w której znajduje się silnik. Wszystkie tego typu prace wykonywane są nowoczesnymi maszynami bezpyłowymi, wyposażonymi w jego odciąg.

Pozostałe osłony zewnętrzne na wymiar

Nie tylko rolety zewnętrzne mogą być produkowane na indywidualne zamówienie i określony wymiar. Do tej samej grupy produktów zaliczają się garażowe bramy na wymiar. Są one świetną alternatywą dla starych, drewnianych drzwi garażowych, które z powodu upływu lat, mogły stracić swoją estetykę lub po prostu ulec zniszczeniu od wiatru, wody i słońca. Gdzie najlepiej takie osłony zewnętrzne zamawiać? Jednym ze sprawdzonych miejsc jest sklep internetowy dopasujrolety.pl, który produkuje rolety i bramy garażowe na wymiar. Wykorzystując do ich produkcji materiały najwyższej jakości, jest w stanie im zapewnić trwałość na lata.

Zostaw komentarz