Dom i wnętrze

Pomysły na zimowe sesje zdjęciowe w pomieszczeniach.

Napisany przez easylife

Zimą na dworze jest zimno i ponuro, a szary krajobraz za oknem nie nastraja do wychodzenia na zewnątrz. Dlatego z reguły chcesz po prostu owinąć się ciepłym kocem i nie wychodzić z przytulnego mieszkania. Świetnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu bez wychodzenia z domu jest zorganizowanie zimowej sesji zdjęciowej w pomieszczeniu. Zaletą fotografowania w pomieszczeniach są komfortowe warunki, nie musisz marznąć i ubierać się ciepło. Oczywiście jeśli zależy Ci na profesjonalnej zimowej sesji zdjęciowej, warto wynająć studio fotograficzne. W studiu nie tylko będziesz mieć do dyspozycji  wysokiej jakości oświetlenie, ale również możesz w nim skorzystać z dodatkowych gadżetów, które ozdobią Twoje zdjęcia. Sesję zdjęciową możesz zorganizować w kawiarni, teatrze, na siłowni, w każdym dostępnym dla Ciebie miejscu. Pomysły na sesję zdjęciową zależą tylko od Twojej wyobraźni. Poniżej przedstawimy najważniejsze porady, które należy  wziąć pod uwagę, przeprowadzając zimową sesję zdjęciową w pomieszczeniu.

Na co zwrócić uwagę, organizując zimową sesję zdjęciową w pomieszczeniu?

Organizując sesję zdjęciową zimą, pamiętaj, że na ulicy wcześnie robi się ciemno i możesz nie mieć wystarczającej ilości naturalnego światła. Dlatego zadbaj o dodatkowe źródła oświetlenia lub znajdź studio, w którym cena wynajmu obejmuje już cały niezbędny sprzęt oświetleniowy. Jeśli robisz zdjęcia w domu, wybierz miejsce w pobliżu okna.

Zwróć też uwagę na tło. Prowadząc sesję zdjęciową w domu, jako tło wybierz jasną ścianę, która nie będzie odwracać uwagi od fotografowanego obiektu. Usuń wszystkie niepotrzebne detale z kadru, bałagan w mieszkaniu na pewno nie ozdobi Twoich zdjęć. Warto też użyć statywu, aby uzyskać lepszą stabilizację obrazu.


Kilka pomysłów na zimowe sesje zdjęciowe w pomieszczeniach.

  1. Najpopularniejszą opcją zimowej sesji zdjęciowej jest sesja świąteczna. Wykorzystaj dekoracje takie jak: choinka, girlandy, bombki, bałwanki, mikołaje. Tego rodzaju wystrój na zdjęciu oddaje zimowo-świąteczny nastrój. Możesz umówić się na sesję zdjęciową w noworocznych strojach maskaradowych np. w stroju wróżki, płatka śniegu, królowej śniegu itp.
  2. Załóż zimowe ubrania, które wyrażą to, że sesja zdjęciowa została zrobiona w chłodne dni. Rękawiczki, ciepłe wielokolorowe skarpetki, szaliki, fantazyjne czapki wyglądają ciekawie stylowo.
  3. Zrób sesję zdjęciową w kuchni. Możesz np. sfotografować proces gotowania. Upiecz ciasteczka o ciekawych kształtach lub zrób efektowny tort, w ten sposób zademonstrujesz swój kulinarny talent na zdjęciu.
  4. Zorganizuj sesję zdjęciową z kominkiem. Ogień i drewno dodadzą ciepła i jasnych kolorów mroźnej zimie, zrób zdjęcie widoku z okna na ośnieżone drzewa. Piękne zdjęcia można tworzyć bez wychodzenia z pokoju.
  5. Zrób sesję zdjęciową ze swoimi zwierzakami. Koty i psy to idealny temat do stworzenia uroczych zdjęć. Jeśli masz dzieci, zrób im zdjęcia z czworonożnymi przyjaciółmi, takie fotki na pewno nie pozostawią nikogo obojętnym.
  6. Wybierz się na łyżwy na kryte lodowisko. W przeciwieństwie do lodowiska, pod gołym niebem, będziesz mógł robić zdjęcia bez ciepłego ubrania i poczujesz się bardziej komfortowo podczas fotografowania. Dodatkowo  łyżwy zdecydowanie kojarzą się z zimną porą roku, więc Twoje zdjęcia oddadzą klimat zimowych miesięcy
  7. Organizuj spotkania ze znajomymi w kawiarni i umów się na grupową sesję zdjęciową. Wybierz ciekawe wnętrze i miejsce, w którym jest mało ludzi, aby obce osoby nie wchodziły Ci w kadr. Zamów ciekawe dania, baw się dobrze i nie zapomnij zrobić pamiątkowych zdjęć.

Sesję zdjęciową zimą można zorganizować w kinie, bibliotece, galerii handlowej i jeszcze w wielu innych miejscach. Zima nie jest przeszkodą w tworzeniu dobrych i zabawnych fotek. Eksperymentuj z miejscami i obrazami, rób zdjęcia tak często, jak to możliwe, i ciesz się procesem twórczym. Najlepsze fotografie możesz zamienić w papierowe odbitki, składając zamówienie w jednym z fotolabów. Wywoływanie zdjęć pozwala na stworzenie unikatowych albumów i fotoksiążek, które mogą stać się cennymi pamiątkami dla Ciebie lub Twoich bliskich.

 

Zostaw komentarz