Zdrowie i uroda

Jak dbać o rzęsy w naturalny sposób

Napisany przez easylife

jak odżywić rzęsyKażda kobieta marzy o gęstych, długich i grubych rzęsach. Jednak nie każda została obdarzona przez naturę zalotnym spojrzeniem. Ponadto stosowanie na co dzień kosmetyków do makijażu dodatkowo je osłabia, powodując kruszenie się, wypadanie i ogólne osłabianie pojedynczych rzęs. Dziś podpowiadamy, jak odżywić rzęsy za pomocą domowych sposobów.

Jak malować rzęsy

Z pewnością niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że od tego, w jaki sposób malujemy rzęsy, zależy ich kondycja. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo malować rzęsy oraz czego podczas makijażu unikać. Przede wszystkim tusz należy nakładać na oczyszczone rzęsy. Do makijażu wybierajmy produkty jak najbardziej naturalne (zdajemy sobie sprawę, że współcześnie znalezienie takich często graniczy z cudem) oraz zrezygnujmy z tuszu wodoodpornego oraz intensywnie pogrubiającego. Tego typu produkty bardzo obciążają rzęsy, powodując ich łamanie oraz wypadanie. Rzęsy należy tuszować delikatnym pociągnięciem szczoteczki od nasady aż po końce. Jeśli rzęsy się skleją, należy rozdzielić je specjalną szczoteczką zanim tusz całkowicie zaschnie. Wówczas rozdzielanie ich będzie nie tylko trudne, ale również narazi je na wyrwanie lub złamanie.

Demakijaż oczu

Demakijaż jest ważnym elementem pielęgnacji rzęs, dlatego należy poświęcić mu odpowiednią uwagę. Zazwyczaj do demakijażu stosujemy mleczka lub specjalne płyny, które nanosimy na wacik i zmywamy nimi resztki kosmetyków. Pamiętajmy, aby robić to delikatnie, nie pocierać przy tym oczu. Wacik należy przyłożyć do oka na kilkanaście sekund, a następnie jednym ruchem w dół zebrać makijaż. I najważniejsza zasada: nigdy nie kładziemy się spać w makijażu! To istna zbrodnia dla naszej urody. Nie każda z nas wie, że do demakijażu oczu świetnie nadaje się zwykła oliwa z oliwek. Działa dokładnie tak, jak mleczko czy płyn, lecz nie zawiera chemicznych dodatków, a zamiast nich ma wiele odżywczych substancji.

 Pielęgnacja rzęs

O pielęgnacji rzęs warto pamiętać na co dzień. Tylko wówczas będą one zdrowe, mocne i hipnotyzujące. Do pielęgnacji rzęs domowymi sposobami doskonale nadają się następujące środki:

olejek rycynowy – sprawdzony sposób, znany i stosowany przez nasze babcie. Olejek rycynowy można nabyć w aptece. Aplikujemy go na noc, na oczyszczone rzęsy za pomocą patyczka do uszu lub starej szczoteczki po tuszu,

wazelina – doi kupienia w każdej aptece oraz drogerii. Smarowanie rzęs wazeliną zapobiegnie ich łamliwości oraz przesuszeniu,

oleje roślinne – są bogatym źródłem cennych składników odżywczych,a przede wszystkim witaminy A oraz E. Doskonale nawilżają i odżywiają rzęsy. Polecamy wypróbowanie oleju z pestek winogron, oleju kokosowego oraz łopianowego.

Naturalna odżywka do rzęs

Jeśli codzienna pielęgnacja rzęs wyżej wymienionymi metodami nie będzie dawała oczekiwanych efektów, warto zrobić własną, naturalną odżywkę do rzęs. Jak ją przygotować? To bardzo proste. Potrzebujemy do tego niewielką ilość olejku rycynowego, oleju z 2 kapsułek witaminy E żelu aloesowego lub świeżego miąższu z liścia tej rośliny oraz małego pojemniczka (najlepiej po starym tuszu – jednak dokładnie oczyszczonego). Do 1/4 pojemniczka wlewamy olej rycynowy, następnie taką samą ilość żelu aloesowego oraz dodajemy olejek witaminowy. Całość dokładnie mieszamy potrząsać, aby składniki dokładnie się połączyły. Domową odżywką smarujemy rzęsy codziennie wieczorem. Preparat należy przechowywać w lodówce.

Zostaw komentarz