Trendy

Stałe ceny gazu do domu przez cały rok? To możliwe!

Napisany przez easylife

Korzystanie z gazu do ogrzewania domu może być drogie. Jest to zdecydowanie najbardziej wygodne źródło ciepła, które jest też przyjazne dla środowiska naturalnego, ale z drugiej strony jest ono związane z koniecznością płatności wysokich rachunków, zwłaszcza w okresie grzewczym, gdy zużycie gazu wzrasta.

Aby móc korzystać z gazu, można zarówno podłączyć się do sieci gazowej, jak i można postawić na alternatywne rozwiązanie – zbiornik LPG. Zbiorniki najczęściej wybierane są wtedy, gdy nie ma się technicznej możliwości na podłączenie domu do sieci, aby wykorzystywać ogrzewanie gazowe. Koszty tego rodzaju instalacji są podobne, ale konieczne jest zakupienie lub wydzierżawienie zbiornika.

Firmy, które zajmują się dostawą gazu LPG do klientów, mają dla nich kilka metod rozliczeniowych. Najprostsza to ta, która polega na płatności za każde napełnienie zbiornika gazowego, gdy zajdzie taka konieczność. Jest to jednak związane z wysokim, jednorazowym kosztem, dlatego do wyboru są też inne metody rozliczeniowe. Jedną z nich jest podpisanie umowy polegającej na stałych miesięcznych płatnościach za gaz przy zachowaniu jego stałej ceny.

Jak wiadomo, cena gazu LPG jest zależna od wielu czynników i często zmienia się na przestrzeni roku. Podczas gdy czasie cieplejszych miesięcy koszt jest niewysoki, gdyż gaz najczęściej używany jest do podgrzewania wody użytkowej oraz do gotowania, natomiast zimą rachunku są parę razy wyższe. Aby zabezpieczyć się przed takimi sporymi kosztami, można wybrać rozliczenie w formie stałych miesięcznych płatności.

W przypadku takiej formy rozliczenia roczny koszt ogrzewania domu gazem jest dzielony na 12 równych, płatnych comiesięcznie rat. Cena gazu jest wtedy stała i gwarantowana na cały rok i wysokie rachunki nie są już zaskoczeniem. Koszty ustalane są wtedy indywidualnie.

Zatem jeżeli zależy ci na komforcie w płatności za gaz używany na ogrzewanie gazowe, taka forma rozliczeń będzie dla ciebie najbardziej atrakcyjna – więcej informacji o rozliczeniu uzyskać można od firm oferujących gaz.

Zostaw komentarz