Zdrowie i uroda

Jak dobrać perfumy do stylu i charakteru?

perfumy
Napisany przez easylife

Nawet najpiękniejsza stylizacja wymaga odpowiedniej oprawy. Taką stworzą piękne zapachy. Perfumy warto stosować zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Warto jednak skrapiać się tylko tymi, które idealnie pasują do naszego stylu i charakteru. Jak jednak takie wybrać? Czym się kierować?

Wybierz moc swoich perfum

Pierwszym krokiem przy wyborze idealnych perfum jest dopasowanie ich mocy. To, jaka ona będzie, uzależnione jest od stężenia olejków eterycznych w pachnidle. Najwięcej ich znajdziemy w tradycyjnych perfumach. One też będą pachnieć najmocniej, a ich aromat najdłużej będzie się utrzymywał na ciele. Łagodniejszym zapachem mogą pochwalić się wody perfumowane oraz wody toaletowe.  Pamiętaj, że wybór tradycyjnych perfum nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Często nie sprawdzają się one na co dzień. Intensywny zapach sprawi, że mogą przytłaczać otoczenie i zbytnio zwracać uwagę. Jeśli perfumy damskie chcesz używać na co dzień czy na spotkania biznesowe odwiedź https://tagomago.pl/collections/perfumy-perfumy-damskie, gdzie znajdziesz mniej intensywne wody perfumowane. Latem warto natomiast sięgać po wody toaletowe. Warto tu podkreślić, że wiele marek proponuje wszystkie trzy rodzaje zapachów o tej samej linii aromatycznej.

Wybierz zapach swoich perfum

Perfumy pasujące do naszego stylu i charakteru, to również te dopasowane zapachowo. W tym zakresie masz szerokie pole do popisu, bowiem nut zapachowych nie brakuje. Aby ułatwić Ci zakup, producenci pachnideł dokładnie opisują ich składniki. Podzielone są one na nuty głowy, serca i bazy. Jako pierwsza wyczuwalna jest nuta głowy, za charakter pachnidła odpowiada nuta bazy, natomiast podstawa wyczuwalna jest na końcu i podkreśla pozostałe substancje.

Warto też zaznaczyć, że w wyborze perfum pomoże też ich podział na konkretne rodziny zapachowe. Podstawowe grupy zapachowe: kwiatowe, cytrusowe, drzewne, szyprowe, orientalne, wodne, ziołowe. Bardzo często kompozycje zapachowe zawierają starannie dobrane akordy, które pochodzą z 2-3 grup. Stąd też często można spotkać perfumy kwiatowo – orientalne czy drzewno-ziołowe.

Jak wybrać idealne perfumy dla siebie?

Kupno perfum trzeba dokładnie przemyśleć. Podczas wybierania zapachu dla siebie nie warto kierować się aktualną modą czy poleceniami znajomych. Pachnidło przede wszystkim powinno odpowiadać Tobie. Jego aromaty nie mogą Cię drażnić, irytować, wywoływać nieprzyjemnych skojarzeń. Zanim więc kupisz flakonik perfum, przetestuj je bezpośrednio na skórze. Najlepiej zamów próbkę pachnidła i skrapiaj się nią przez kilka dni. Dzięki temu zobaczysz, jak zapach rozwija się na skórze i sprawdzisz, czy każda nuta zapachowa Ci odpowiada. Pamiętaj, aby równocześnie nie testować wielu zapachów. Zakłóci to odbiór i sprawi, że nuty zapachowe będą się ze sobą stapiać. 

Zostaw komentarz