Zdrowie i uroda

Jak naturalnie dbać o skórę od wewnątrz

skóra
Napisany przez easylife

Z różnych źródeł bombardowani jesteśmy informacjami, jakoby tylko w wyniku działań zewnętrznych można było zadbać o swoją skórę i w ten sposób poprawić jej kondycje. Wszechobecne reklamy kremów i środków nawilżających zachęcają do ich zakupu i stosowania, obiecując w zamian młodą i zawsze jędrną skórę. Można oczywiście stosować takie preparaty, jednak kluczem do zachowania młodej i pięknej cery nie jest to co zewnętrzne, a to co wewnątrz naszego ciała się dzieje i co do niego jest dostarczane. Z tego powodu to właśnie dietę, powinno się traktować jako główny czynnik mający wpływ na zdrowie skóry. Jaka zatem powinna być to dieta?

Znaczenie skóry

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie dla zdrowia i życia ma posiadana skóra. Wiele osób nieświadomie deprecjonuje jej funkcje, a przecież ich ilość jest wręcz niebotyczna.
Przede wszystkim służy ona nam do ochrony wszystkich wewnętrznych organów i systemów życiowych. Skóra jest tarczą, która chroni zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, bakteriologicznymi, wirusowymi, jak również tymi pochodzącymi chociażby z różnych poziomów temperatur środowiska, w którym żyjemy. W lecie skóra dzięki wyposażeniu w wiele chłodzących mechanizmów, potrafi schłodzić ciało, a w zimie odwrotnie, pozwala je ogrzać.
Pomimo swoich bardzo ciekawych właściwości, skóra jest organem bardzo wrażliwym na różnego rodzaju uszkodzenia, nawet te pochodzące z niewłaściwej diety. Z tego powodu odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa dla zachowania jej właściwej kondycji.

Produkty wpływające pozytywnie na skórę

To co jemy wpływa nie tylko całościowo na nasze ciała, ale również bardzo precyzyjnie oddziałuje na poszczególne organy. Na skórę bardzo dobrze działa szereg witamin, minerałów i innych substancji o pozytywnych właściwościach na całe ciało.
Szczególnie wymienić tu można witaminy z grupy B, witaminę C oraz witaminę A. Z tego powodu bardzo wskazane jest spożywanie cytrusów, olejów roślinnych z pestek dyni i słonecznika, a także chociażby wątróbkę i jajka.
Bardzo pozytywnie oddziałuje na skórę szereg minerałów, takich jak Selen, Jod, Żelazo i np. Kwasy omega-3 i omega-6. Znaleźć je można głównie w rybach morskich i owocach morza, ale także w kukurydzy, produktach zbożowych, orzechach, pestkach z dyni i winogron.
Oprócz tego bardzo polecany jest w stosowaniu kolagen morski, który jest suplementem diety opartym na kolagenie ze skór ryb morskich, który bardzo pozytywnie wpływa na samą skórę, ale oprócz tego umożliwia prawidłowe tworzenie tkanek łącznych w stawach.

Z czego zrezygnować dla dobra skóry?

Aby utrzymać skórę w dobrej i zdrowej kondycji, nie można polegać tylko na produktach dołączanych do diety, ale pewne z nich trzeba z niej w miarę możliwości wykluczyć.
Chodzi tu przede wszystkim o potrawy bardzo tłuste i smażone. Bardzo niewskazane są również produkty wysoko przetworzone, fast foody i słodycze. Powinno się również w miarę możliwości zrezygnować z dużych ilości kawy i herbaty. Wskazane jest ograniczenie ostrych przypraw i soli kuchennej, a absolutnie zakazane jest palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.

1 komentarz

  • moja siostra jest kosmetyczką i mówi, ze na skórę twarzy głównie wpływ ma dieta i sposób życia. kremy i zabiegi niewiele dadzą, bo ta skóora na zewnątrz już jest zniszczona.

Zostaw komentarz