Zdrowie i uroda

Jak wybrać catering dietetyczny jako sposób codziennego żywienia?

Napisany przez easylife

Korzystanie z cateringów dietetycznych czy tzw. diety pudełkowej, na który jeszcze kilka lat temu mogli sobie pozwolić tylko nieliczni, obecnie staje się głównym sposobem żywienia coraz większej liczby osób. Szybkie tempo życia, a co za tym idzie, brak czasu na przyrządzanie pełnowartościowych posiłków, a przy tym potrzeba dbania o swoje zdrowie sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na skorzystanie ze wsparcia, jakim jest właśnie catering dietetyczny. Dziś podpowiemy, czym się kierować, wybierając dostawcę naszej diety pudełkowej.

Dieta a tryb życia

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnego cateringu dietetycznego, warto 

zastanowić się nad tym, jak dotychczas wyglądał nasz codzienny jadłospis, w jakich porach najczęściej spożywamy posiłki oraz ile czasu na nie mamy. Jeśli z reguły nasz poranek bywa bardzo napięty i najczęściej brakuje nam chwili na zjedzenie pożywnego śniadania, ograniczając się jedynie do wypicia w pośpiechu czarnej kawy, wówczas nie ma sensu decydować się na catering, który dostarczy nam kilkuskładnikowego śniadania, bowiem zwyczajnie nie zdażymy go zjeść. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie opcja z koktajlem śniadaniowym, który możemy nawet zabrać ze sobą do samochodu czy autobusu. Podobnie może wyglądać sytuacja z obiadem: jedni mogą sobie pozwolić w ciągu dnia na półgodzinny lunch, inni natomiast najczęściej zjadają drożdżówką przy komputerze, bez dedykowanej przerwy na posiłek. W pierwszym przypadku catering może założyć dostarczanie obiadów kilku składnikowych, w drugim – będzie to najczęściej danie, które można szybko i łatwo przekąsić. Jak widać określenie naszych możliwości, jeśli chodzi o warunki i pory spożywania posiłków będzie kluczowym elementem przy wyborze odpowiedniego wariantu diety. 

Dieta a zdrowie

Kolejnym, bardzo istotnym elementem decydującym o wyborze odpowiedniego cateringu dietetycznego jest kwestia naszego zdrowia i ewentualnych ograniczeń, jeśli chodzi o przyjmowanie pewnych składników. występowanie pewnych schorzeń, na przykład cukrzycy, nietolerancji laktozy, glutenu czy alergie pokarmowe w dużym stopniu determinują to, co możemy spożywać, a więc będą także rzutować na wybór firmy, która będzie odpowiedzialna za dostarczanie nam posiłków. Naprzeciw właśnie takim zdrowotnym oczekiwaniom wyszła firma Dietific, która oferuje różne warianty diety prozdrowotnej, biorąc pod uwagę wiele pokarmowych wykluczeń. Na stronie: https://www.dietific.pl/ mamy bowiem możliwość wyboru diety spośród wielu wariantów, więc każdy może z łatwością dopasować taką, która spełni jego potrzeby.

Dieta a aktywność

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z cateringu dietetycznego w celu zadbania o swoją wagę czy figurę. Diety odchudzające cieszą się bowiem ogromną popularnością, jednak to nie jedyne warianty, które obecnie można zamówić w cateringu. Dieta wysokobiałkowa, dieta 1000 kcal, dieta przedtreningowa / potreningowa – możliwości jest naprawdę wiele. Warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże określić parametry takiej diety, biorąc pod uwagę zarówno naszą aktywność, jak i predyspozycje zdrowotne zwłaszcza, jeśli decydujemy się na radykalną zmianę żywienia. Dieta ketogeniczna może bowiem być niewskazana w przypadku osób z dolegliwościami wątroby, nerek czy trzustki, natomiast o diecie 1000 kcal powinny zapomnieć panie karmiące piersią. 

Wybierz lokalizację

Firmy oferujące catering dietetyczny działają obecnie w każdym większym mieście.  Jesteśmy mieszkańcami stolicy, możemy wybrać wspomniany Dietific, którego ofertę znajdziemy na https://www.dietific.pl/warszawa/. Co istotne, firma ta oferuje swoje usługi w wielu innych miastach w Polsce, a wszystkie diety, niezależnie od lokalizacji, przygotowywane są zgodnie z autorskim programem żywieniowym dietetyka i technologa żywności dr Krystyny Pogoń. 

Catering dietetyczny to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób, którym na co dzień brakuje czasu na przyrządzanie posiłków, ale również dla tych, którzy pragną osiągnąć określone cele sportowo-zdrowotne, lecz brakuje im motywacji i systematyki w układaniu odpowiedniego jadłospisu.

Zostaw komentarz