Zdrowie i uroda

Jak wzmocnić włosy po zimie – domowe sposoby

Napisany przez easylife

Zima to dla naszych włosów prawdziwa szkoła przetrwania. Noszenie niewygodnych nakryć głowy, przesuszenie włosów pod wpływem ogrzewania w naszych mieszkaniach to główne przyczyny pogorszenia kondycji włosów w czasie zimy. Nadchodząca wiosna to idealny moment, aby zadbać o zdrowie naszych włosów oraz przywrócić im naturalny blask i miękkość. Poniżej podpowiemy, jak naturalnie wzmocnić włosy poprzez odpowiednią pielęgnację oraz dietę. Wypadanie włosów

Pod wpływem noszenia czapek oraz nieodpowiedniej pielęgnacji włosy po zimie mogą nadmiernie wypadać. Aby temu zapobiec należy pamiętać o kilku zasadach:

  • nie noś fryzur, które wymagają mocnego ściśnięcia, związania włosów, np. kok czy koński ogon,
  • nie wystawiaj włosów na silne działanie promieni słonecznych, solarium,
  • unikaj gorącego powietrza suszarki, lokówki lub prostownicy.

 W zapobieganiu wypadaniu włosów niezbędna jest również odpowiednia dieta. Włącz do niej jajka, tłuste ryby, płatki owsiane, rośliny strączkowe i produkty mleczne,czosnek, drożdże. Warto pić napary z pokrzywy oraz skrzypu polnego, natomiast zewnętrznie stosować maseczki wcierki na bazie oliwy z oliwek, żółtek jaj, tataraku.

Nadmierne wysuszenie włosów

Po zimie włosy zazwyczaj są przesuszone i łamliwe. Jest to wynik noszenia czapek oraz ogrzewania w pomieszczeniach, w których przebywamy, ale także mróz. Włosy tracą blask, stają się łamliwe, a końcówki rozdwajają się. Należy wówczas intensywnie nawilżać włosy za pomocą maseczek z oliwy, miodu, jogurtu oraz żółtek.

Unikaj:

  • noszenia nakryć głowy ze sztucznych materiałów,
  • stosowania suszarek z gorącym powietrzem, lokówek oraz prostownic
  • przebywania w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza

Dieta powinna być bogata w tłuste ryby, oliwę z oliwek oraz olej lniany, produkty będące źródłem wapnia, ziarna oraz pokrzywę.

Domowe kosmetyki oraz odpowiednio zbilansowana dieta to świetny sposób na wzmocnienie włosów, które po długim okresie zimowym osłabiły swoją kondycję.

 

2 komentarze

  • Ja zawsze wzmacniam włosy pijąc sok z pokrzywy i biorąc Biotebal. Dla mnie to idealne połączenie dla wzmocnienia osłabionych po zimie włosów.

  • ja pamiętam maseczkę z białek na włosy, która robiła moja mama. Ale zapach jaja, który później niósł się za nią…bezcenne ;]

Zostaw komentarz